Noituus ja joukkovaino

Suurin osa palstalla ruikuttavista TI:stä ei tunnu tekevän eroa metafyysisen ja elektronisen häirinnän välillä.

Jo yli sata vuotta sitten tiedustelupalvelut palkkasivat palvelukseensa noitia, okkultisteja ja muita noituuden tuntijoita. Einsteinin innoittamaan juden-tieteeseen (tyypillistä kätkeä jokaisen kehossaan tuntema VRIL-voima) maailmankaikkeudesta jumittuneet nykypäivän kuluttajabotit, eivät enää erota eteeristä häirintää (käy fyysiseksi) elektronisesta häirinnästä. Ehkä tämä on myös tavoitetila ollut vuosikymmeniä sitten tiedustelupalveluilta, että ihmiset ovat tyhmiä totuuksien suhteen.

4

417

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Saatana huijaa hulluja niin että ne ei edes usko saatanaa tai jumalaa olevan olemassakaan...

    • Anonyymi

      Meller kertoi että eliitti-natsit (= satanisteja) myös käytti adrenokromia eli 'lastenverta' juutalaisista saatua,....?-

      tarkottaa että muinainen kultti-homma tuo adrenokromi-homma?

      • Anonyymi

        Eipä se kaasutetun uhrin veri tainnut olla kovinkaan terveellistä nautittavaksi.

        Eikä sellaisesta toiminnasta ole koskaan missään historian kirjoissa puhuttu, ottaen huomioon että leireiltä jäi paljon väkeä eloon, jollaisia minäkin olen ihan henkilökohtaisesti tavannut, niin tuollaiset väitteet näin vuosikymmenten jälkeen on täysin arvottomia.


    • Anonyymi

      Loitsut vaan takasin niin ottaa lähettäjälle kipiää.

    Ketjusta on poistettu 19 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      133
      4426
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      76
      3695
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      69
      2329
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      224
      1777
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      118
      1657
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      247
      1146
    7. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      805
    8. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      756
    9. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      20
      736
    10. Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?

      Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,
      Sinun unelmalomasi
      6
      725
    Aihe