Mitä yhteistä on näillä kahdella asialla? Poliisi haluaa tunnistaa ihmisiä kaduilla tietyllä kasvojentunnistus ohjelmalla. Tällainen oli odotettavissa ennemmin tai myöhemmin. Tämä toimii kaikkein parhaiten silloin tietenkin kun ihmisillä on turvaväli. Onko sattumaa?
https://yle.fi/uutiset/3-11448002
Kasvojen tunnistus ja turvaväli.
Anonyymi
3
288
Vastaukset
- Anonyymi
Siis teoriasi mukaan poliisit keksivätkin koronaan liittyen tämän turvavälin ja nyt hyödyntävät sitä häikäilemättömästi syyttömien ihmisten jahtaamiseksi...??
- Anonyymi
Minä ainakaan veronmaksajana halua tällaista. Todellisuudessa mamurikolliset kumminkin suodatetaan näistä ja päästetään vailla seuraamuksia tehtailemaan lisää rikoksia. Se on jo nähty.
- Anonyymi
Mites se kasvojen tunnistus toimii jos suojamaskit määrätään pakollisiksi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t917335- 373897
- 453470
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402612- 2302605
- 402403
- 1292339
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292219Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna202045- 451922