Kokoomuksen Petteri Orpo roimii kovin sanoin

tätä hallitusta,se on aivan sekaisin hän sanoo. Ja tähän on helppo yhtyä kun katselee tätä hallituksen toimintaa,siellä on yhteinen sopu kaukana jatkuvaa eripuraa .Oppositiopolitiikkaa ei käytännössä ole ollut koko keväänä koronan takia . Nyt Perussuomalaiset ja Kokoomus tulevat pistämään tämän hallituksen tiukille ja se jos mikä on hyvä asia .
19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Vasemmiston ja Kokoomuksen näkemyserot ovat kuin päivä ja yö,ei mitään yhteistä Petteri sivaltaa. Työllisyyden hoitoon ei ole tämä hallitus tehnyt elettäkään,syksyn budjettiiheen tähän asiaan Sanna Marininin mukaan ei puututa. Keskustan Vanhanen on aivan toista mieltä asiasta. Maassa on neljäsataa kaksikymmentä tuhatta työtöntä ja lomauttettuja ja lisää tulee kokoajan . Eikö tämä ole vastuutonta puhetta pääministeriltä?siirretäänkö tämäkin ikävä asia seuraavalle hallitukselle .

Äänestä
  • Kun Paavo Arhinmäki ilmoittin että valtio voi ottaa mielinmäärin uutta velkaa kun sitä ei tarvitse maksaa takaisin . Tämä hallitus on ottanut eteläeuroppalaisen linjan ja velkaa otetaan suruttomasti . Kyllä tämä hallitus on kuutamolla ja pahasti .

    Äänestä

  • Molemmat ovat suvakkeja sen takia koska kummallakaan ei ole mitään arvoja.

    Äänestä

  • Kokoomus ei ole mitään muuta kuin kommareiden keskitetyn suunnittelutalouden yksikkö

    Äänestä

Hienoa että persut ja kokkarit ovat löytäneet toisensa. Nähtäväksi jää kumpi osapuoli siitä tulee hyötymään, vai maksavatko tästä naimakaupasta molemmat kannatuksiensa laskuina.

Äänestä
  • Toistaiseksi tämä hallitus ei ole vielä kaatunut,Orpo tosin ilmoitti että heillä ei ole halua tunkea tähän hallitukseen päätänsä jos se kaatuu. Ainakin hallitusohjelma pitäisi pistää uusiksi .

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Toistaiseksi tämä hallitus ei ole vielä kaatunut,Orpo tosin ilmoitti että heillä ei ole halua tunkea tähän hallitukseen päätänsä jos se kaatuu. Ainakin hallitusohjelma pitäisi pistää uusiksi .

    Sanna Marinin unelmahöttöhallitus taitaa olla tiensä päässä,Rinteen suurilla vaalivalheilla rakennettu höttö sulaa pikkuhiljaa ja jäljelle jää vain kasa pettyneitä unelmia .

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sanna Marinin unelmahöttöhallitus taitaa olla tiensä päässä,Rinteen suurilla vaalivalheilla rakennettu höttö sulaa pikkuhiljaa ja jäljelle jää vain kasa pettyneitä unelmia .

    Tätä osasi odottaa tältä tyttölaumalta ei ollut heistä miesten töihin .

    Äänestä

  • Ei olla löydetty toisiamme. Älkää yrittäkö yhdistää meitä noihin Leninisteihin. Me emme tee yhtiestyötä tollaisten kanssa

    Äänestä

Orpo peesaa persuja ja yrttää olla kova jätkä. Se ei ole mitään

Äänestä
  • Persujen linjalle piti kokoomuksenkin lähteä,jotta edes joku uskottavuus säilyisi .

    Äänestä

Rikollinen Haavisto ensin pois kun käyttää al-holia liikaa politiikassa

Äänestä

Vähän villoja jäi Petterin haastattelusta. Petteri on vaatinut vain lisää menoja ja samaan aikaan suurituloisten verojen alennuksia. Petterin taloustaidot eivät vakuuta. Tarkoitus on vain pitää paljon melua tyhjästä. Persu-Petteri.

Äänestä
  • Vaikka en ole kokoomusta koskaan ennen äänestänyt,mutta täytyy sanoa että varsin oikeassa hän on . Tämä holtiton meno tässä hallituksessa on saatava loppumaan,olemme kohta kuin etelä euroopan korruptioituneet valtiot joissa eletään kuin viimeistä päivää. Tältä hallituselta puuttuu jämäkkä ote talouspolitiikkaan vaikka palkattiin iso lauma heille avustajia,mutta mitään ei näytä tapahtuvan,eikä varmasti tule tapahtumaankaan .

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vaikka en ole kokoomusta koskaan ennen äänestänyt,mutta täytyy sanoa että varsin oikeassa hän on . Tämä holtiton meno tässä hallituksessa on saatava loppumaan,olemme kohta kuin etelä euroopan korruptioituneet valtiot joissa eletään kuin viimeistä päivää. Tältä hallituselta puuttuu jämäkkä ote talouspolitiikkaan vaikka palkattiin iso lauma heille avustajia,mutta mitään ei näytä tapahtuvan,eikä varmasti tule tapahtumaankaan .

    Kansanrintama hallitus tuhosi lopulta itsensä,edellinen kaatui puolenvuoden sisällä,mitäse kertoo,sitä voitte ihan kaikessa rauhassa pohdiskella .

    Äänestä

Edellinen Sipilän johtama perskeko-hallitus oli politiikan pohjanoteeraus. Suurin sotkija ja häirikkö oli kokoomus pörriäisineen. Sote-sähläyksen laskua maksetaan vielä pitkään. Ja liikenne”uudistukset”, korkeakoulujen pääsykoe”uudistukset” jne, jne.!!!

Äänestä
  • Vastaan ainoastaan tälläisiin älyllisiin aloituksiin muihin en,ja tuskin niitä lukee kuin aloittaja itse,tämä hallitus on maamme surkein mitä meillä on koskaan ollut,tovottavasti kaatuu ja mahdollisimman nopeasti se on parasta maamme kannalta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vastaan ainoastaan tälläisiin älyllisiin aloituksiin muihin en,ja tuskin niitä lukee kuin aloittaja itse,tämä hallitus on maamme surkein mitä meillä on koskaan ollut,tovottavasti kaatuu ja mahdollisimman nopeasti se on parasta maamme kannalta.

    Nämä tyttöministerit ovat kuin kaakattava kanalauma jotka eivät tiedä mistään mitään vaikka heillä on mittava avustajakaarti joka maksaa veronmaksájille viisisataa tuhatta euroa kuukaudessa. Ei ihme että vappusatanen jäi saamatta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Nämä tyttöministerit ovat kuin kaakattava kanalauma jotka eivät tiedä mistään mitään vaikka heillä on mittava avustajakaarti joka maksaa veronmaksájille viisisataa tuhatta euroa kuukaudessa. Ei ihme että vappusatanen jäi saamatta.

    Ei ne kauan kaakata kettu on jo kantarhan oven takana.,ja syö suihinsa koko lauman.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

tätä hallitusta,se on aivan sekaisin hän sanoo. Ja tähän on helppo yhtyä kun katselee tätä hallituksen toimintaa,siellä on yhteinen sopu kaukana jatkuvaa eripuraa .Oppositiopolitiikkaa ei käytännössä ole ollut koko keväänä koronan takia . Nyt Perussuomalaiset ja Kokoomus tulevat pistämään tämän hallituksen tiukille ja se jos mikä on hyvä asia .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu