Sipilä on ansaitusti kusitolppa ja onneksi osaa vetäytyä valtakunnan politikasta. Hän ei koskaan ajatellut suomalaisten etua, vaan omaa ja kavereiden kukkaroa.
https://www.youtube.com/watch?v=FBOFEmR_Kx8&t=14s
https://www.youtube.com/watch?v=FBOFEmR_Kx8&t=14s
Vastaukset 9
Vanhimmat
Miten se Sipilän ja Bernerin kevytauto hanke etenee? Tuli suuret tappiot autokauppiaille ja asiakkaille. Pettymys nuorille. Kaikki mihin koskivat muuttuu paskaksi.
Kepun agraarisosialistin kaverikapitalisti-puoluehyvävelitoverit menevät aina kansan tai Isänmaan edun edelle. Samahan se on kokoomuksen kapitaalikommarien tapauksessa. Kulut, tappiot ja ympäristörikokset sosialisoidaan meille, voitot ilman veroja heille.
Sama taksi"uudistuksen" kanssa, sutta ja sekundaa ideologia edellä.
Mitä sitten? En minäkään ajattele kuin omaa kukkaroani. Jokainen huolehtikoon rahoistaan ihan itse.
Niinpä, jos kuitenkin edustaa Suomen kansaa ja nyhtää heiltä rahansa omaan kukkaroonsa on se petturuutta. Kusitolppana saa olla loppuikänsä.
Olisi valtakunnan oikeuden paikka, mutta noita ketkuja ei siine saada.
Peräkin vain pyllisti peränsä. Myhäili mennessään.
Sipilän ökyasunto voisi olla kusiputka.
Sipilöille pitäisi laittaa lasku sosiaalipaikan hakijoiden kutsusta Suomeen.