Joku timppa täällä näyttää tyhmyytensä

Anonyymi

Hän on näköjään täällä kysellyt, että mitäs mieltä persut ovat siitä tai tästä jne. Mutta on täysin idioottimaista tulla roskapalstalle kyselemään, että mitä jonkun puolueen kannattajat ovat mieltä mistäkin. Ei mitään järkeä siis.

Jos nyt haluaa kysellä mitä mieltä jonkun tietyn puolueen kannattajat ovat asioista, niin silloinhan kannattaa ottaa yhteyttä sen puolueen johonkin edustajaan, eikä lässyttää täällä typeriä.

Mutta "timppa" halusi lässyttää, kenties kännissä tai muuten vaan sekaisin.

18

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juuri tämä palsta hyvin paljastaa sen, kuinka tyhmiä ihmisiä Suomessa löytyy.

      • Anonyymi

        Liikaa vihervassareita ja Tosimiehet vähemmistönä.


    • Anonyymi

      En ymmärrä mikä PS puolueen häpäisy palsta tästä on tullut.

      PS on puolue muiden puolueiden joukossa ja kaikkea mahdollista on kaikissa puolueissa sattunut ja tapahtunut.

      • Anonyymi

        Täällä näyttää pyörivän muutama häiriintynyt äärivasuri, jotka toistaa noita persujuttujaan.


      • Ehkä tilannetta tulee katsottua hieman puolueellisesti? Täällä kun näkyy olevan sitä vastaavaa 'häpäisyä' muitakin kohtaan, runsaasti. Ei kaikkia, mutta 'vihervasemmisto' on hampaissa kovasti myös. Lienee parin henkilön keskinäistä nokittelua pääasiassa.


      • Anonyymi
        TheUrbanLegends kirjoitti:

        Ehkä tilannetta tulee katsottua hieman puolueellisesti? Täällä kun näkyy olevan sitä vastaavaa 'häpäisyä' muitakin kohtaan, runsaasti. Ei kaikkia, mutta 'vihervasemmisto' on hampaissa kovasti myös. Lienee parin henkilön keskinäistä nokittelua pääasiassa.

        Niin metsä vastaa, kun sinne huudetaan.


      • TheUrbanLegends
        Anonyymi kirjoitti:

        Niin metsä vastaa, kun sinne huudetaan.

        Ja siinähän se on sitten loputon kierre, kun riitapukarit vain vastaavat huutoon, omasta mielestään. Kyllä me jokainen olemme itse vastuussa omasta käytöksestämme. Typeryyksillä nolaa itsensä, ei muita.


    • Täysjärkinen ja raitis vasuri. Eihän niitä löydy edes satukirjoista.

      Mitä mieltä? =)

      • Anonyymi

        Tyypillistä persuilua, kun järki ei riitä asialliseen keskusteluun, haukutaan kysymyksen asettaja. Turha puolue, kannattajista suurinosa tolvanoita.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Tyypillistä persuilua, kun järki ei riitä asialliseen keskusteluun, haukutaan kysymyksen asettaja. Turha puolue, kannattajista suurinosa tolvanoita.

        Suurinta tyhmyyttä on kysellä eri puoluiden kannattajien mielipiteitä asioista tällaisella huuhaa-palstalla, kun kuka tahansa voi vastailla mitä tahansa.

        Mutta te punikit olette vaan niin tyhmiä, että kyselette.


    • Anonyymi

      Ei sillä kyselijällä ole muuta tarkoitusta, kuin yrittää loukata perussuomalaisia kannattajia. Naureksii itsekseen, kun jotkut viitsii vastata niihin aloituksiin. Jos ei kukaan ala vastailemaan, niin vastaa aina itse, ja näin nostaa aloitustaan näkyviin.

    • Mikä siinä harmittaa, jos joku haluaa kysellä, mitä mieltä Perussuomalaisten kannattajat ovat asioista? Jos haluaa tietää, mitä jonkin puolueen edustaja on asioista mieltä, kannattaa olla yhteydessä tähän edustajaan. Jos haluaa kysellä satunnaisilta kannattajilta, miksipä ei vaikka tällä palstalla? Jos kyseleminen harmittaa, miksi ei ohittaa kyselyä ja jatkaa mieluisampiin puuhiin?

      • Anonyymi

        Asialliset kysymykset ovat asia erikseen, mutta vinoileva tyyli "mitäs peppulit" osoittaa, ettei kyse ole juuri muusta kuin irvailusta.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Asialliset kysymykset ovat asia erikseen, mutta vinoileva tyyli "mitäs peppulit" osoittaa, ettei kyse ole juuri muusta kuin irvailusta.

        Ahaa, no siinä tapauksessa ymmärrän vähän paremmin. Aloituksessa ei mainittu nimittelystä, vaan kritisoitiin mielipiteiden kysymisestä.


      • Anonyymi

        No täähän nyt on ihan pellepalsta, kuten koko foorumi.


    • Anonyymi

      Moni näkee myös "persuja" joka puolella, ainakin palstojen kirjoitusten perusteella. Hakeutuisivat hoitoon. Rahalla saa hoitoa moiseen ongelmaan.

      • Anonyymi

        Demarit ja vasemmistoliitto kutistivat heti päästyään valtaan mielenterveysbudjettia koska muuten ei niitä vaaleissa kukaan äänestäis koska kaikki niiden äänestäjät olisivat pakkohoidossa.


      • Anonyymi

        Hoitoa tosiaan tarvitsevat.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      334
      11125
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      347
      7701
    3. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      84
      2253
    4. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      86
      2097
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      137
      1922
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1571
    7. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      110
      1241
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      52
      1034
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      26
      878
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      772
    Aihe