Poliisi: Torniossa räjähtänyt auton alle sijoitettu pommi

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006591028.html
Poliisi tutkii Torniossa tapahtunutta räjähdystä.
25755
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Vaaralliseksi menee....

Äänestä
  • Ruotsista alkaa valumaan pazkaa Suomen puolelle.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ruotsista alkaa valumaan pazkaa Suomen puolelle.

    Eroon EU:sta .Uusi kansanäänestys

    kansalaisaloite

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eroon EU:sta .Uusi kansanäänestys

    kansalaisaloite

    Siellä lapissa pommit paukkuu, eihän siinä mitään uutta ole?

    Äänestä

Matut hakevat kaksoiskansalaisuutta. Ruotsin sossumasseilla ei pysy huumeissa.

Äänestä

Nuuskanhakijat eivät ole tyytyväisiä Rajan toimintaan.

Äänestä

Ilmeisesti tälle palstalle kirjoittelevat ovat joko niin nuoria tai dementiasta kärsiviä, kun eivät muista Pasilan poliisitalon räjähdystä, kahta veroviraston räjähdystä, Myyrmannin räjähdystä tai Jari Aarniota vastaan tehtyä pommi-iskua.

Äänestä
  • Kukas on väittänyt ettei niitä ole tapahtunut?

    Muualla kuin höpöttelevän dementikon omassa kusisessa päässä.

    Äänestä

  • Etpä sinäkään näytä muistavan Kampin autopommia v. 2002. Pommi räjähti auton alla Pohj.rautatiekadun ja Runeberginkadun risteyksessä liikennevaloissa. Autoa kuljettanut kuoli heti. Teko oli palkkamurha ja auto räjäytettiin kauko-ohjaimella.
    Palkkamurhan tilannut ja varsinainen tekijä saivat molemmat elinkautiset. Tällä hetkellä molemmat ovat vapaalla jalalla. Pommin tilannut pääsi ehdonalaiseen vapauteen v. 2015 ja pommin räjäyttänyt v. 2016.

    Äänestä

Persuthan vihaavat yhteiskuntaa ja viranomaisia. Ovat käynnistäneet turtiaisen toimet.

Äänestä
  • Punapeppulit tätä Suomea mädättää ja haluaa lopettaa poliisivoimat. PS haluaa poliisille lisää resursseja.

    Äänestä

On toki aina murheellista, kun ihminen räjäyttää pommin.

Tosin siitä ei ole takeita, missä määrin ihmisestä on tässä tapauksessa kysymys.

Äänestä

..Ruotsissa ministeri muutama viikko sitten uhkaili, jos suomi pitää rajat kiinni, siitä tulee Suomelle seurauksia. Jaaha, tästäkö ne alkavat..

Äänestä

Pommit tulee yleesnä ylhäältä päin. Aikoinan tehtiin pommisuojaa kerrostaloon ja se pohjakerrokseen ja muuan rakennusmies kysyi ihan aiheellisesti miksi pommisuoja tulee kellariin eikä yläkertaan kun ylhäältä päin ne pommitkin tulevat. Kovasti asiaa porukalla pohdittiin eikä vastausta asiaan saatu 😄

Äänestä

Pelkkä kusinen suutarituhnu. Amatöörien viritelmä.

Äänestä
  • Olisivat laittaneet 10 kg heksotolia, niin olisi lähtenyt muutakin kuin auto taivaan tuuliin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Olisivat laittaneet 10 kg heksotolia, niin olisi lähtenyt muutakin kuin auto taivaan tuuliin.

    Jaaha, että sellaista juttua, ehkä poliisin kannattaa tulla ratsaamaan asuntosi...

    Äänestä

Oliko mátuilta evätty pääsy maahan ja uskonveljet kostivat?

Mitä mieltä? =)

1Äänestä
  • Ettei vaan ollu sun pellekavereitas

    Äänestä

  • Aina kun ulkomaalainen raiskaa tai pommittaa kantasuomalaisen niin minä iloitsen :-) Kantikset ei ansaitse kuin pahaa!!!

    Äänestä

Kusipäiset rajaskoudet ei ole kilistelleet avaimiaan riittävän lujaa.

Ehkä pitäisi opetella myös näyttämään tumppua, niin kyllä se siitä.

Äänestä

Kyseessä ei ollut pommi vaan rikaste, joka sattui tiivistyttyään hieman poksahtamaan. Ruotsissa tällaisia tapauksia oli viime vuonna yli kolmesataa, joista kaikki olivat yksittäistapauksia.

Äänestä

Äärioikeiston false flag teko. Yksikään maahanmuuttaja ei ole niin tyhmä, että tällaiseen rauhallisessa Suomessa sortuisi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006591028.html
Poliisi tutkii Torniossa tapahtunutta räjähdystä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu