https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006591028.html
Poliisi tutkii Torniossa tapahtunutta räjähdystä.
Poliisi: Torniossa räjähtänyt auton alle sijoitettu pommi
25
755
Vastaukset 25
- Anonyymi
Vaaralliseksi menee....
- Anonyymi
Ruotsista alkaa valumaan pazkaa Suomen puolelle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ruotsista alkaa valumaan pazkaa Suomen puolelle.
Eroon EU:sta .Uusi kansanäänestys
kansalaisaloite - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eroon EU:sta .Uusi kansanäänestys
kansalaisaloiteSiellä lapissa pommit paukkuu, eihän siinä mitään uutta ole?
- Anonyymi
https://yle.fi/uutiset/3-11478492?origin=rss
Torniossa räjähti yöllä auton alle sijoitettu pommi – vuokra-auto oli rajavartiolaitoksen käytössä - Anonyymi
Matut hakevat kaksoiskansalaisuutta. Ruotsin sossumasseilla ei pysy huumeissa.
- Anonyymi
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006591028.html
Poliisi: Torniossa räjähtänyt Rajavartiolaitoksen käytössä olleen auton alle sijoitettu pommi – silminnäkijä: ”Ääni oli todella voimakas” - Anonyymi
Nuuskanhakijat eivät ole tyytyväisiä Rajan toimintaan.
- Anonyymi
Ilmeisesti tälle palstalle kirjoittelevat ovat joko niin nuoria tai dementiasta kärsiviä, kun eivät muista Pasilan poliisitalon räjähdystä, kahta veroviraston räjähdystä, Myyrmannin räjähdystä tai Jari Aarniota vastaan tehtyä pommi-iskua.
- Anonyymi
Kukas on väittänyt ettei niitä ole tapahtunut?
Muualla kuin höpöttelevän dementikon omassa kusisessa päässä. - Anonyymi
Etpä sinäkään näytä muistavan Kampin autopommia v. 2002. Pommi räjähti auton alla Pohj.rautatiekadun ja Runeberginkadun risteyksessä liikennevaloissa. Autoa kuljettanut kuoli heti. Teko oli palkkamurha ja auto räjäytettiin kauko-ohjaimella.
Palkkamurhan tilannut ja varsinainen tekijä saivat molemmat elinkautiset. Tällä hetkellä molemmat ovat vapaalla jalalla. Pommin tilannut pääsi ehdonalaiseen vapauteen v. 2015 ja pommin räjäyttänyt v. 2016.
- Anonyymi
Persuthan vihaavat yhteiskuntaa ja viranomaisia. Ovat käynnistäneet turtiaisen toimet.
- Anonyymi
Punapeppulit tätä Suomea mädättää ja haluaa lopettaa poliisivoimat. PS haluaa poliisille lisää resursseja.
- Anonyymi
On toki aina murheellista, kun ihminen räjäyttää pommin.
Tosin siitä ei ole takeita, missä määrin ihmisestä on tässä tapauksessa kysymys. - Anonyymi
..Ruotsissa ministeri muutama viikko sitten uhkaili, jos suomi pitää rajat kiinni, siitä tulee Suomelle seurauksia. Jaaha, tästäkö ne alkavat..
- Anonyymi
Pommit tulee yleesnä ylhäältä päin. Aikoinan tehtiin pommisuojaa kerrostaloon ja se pohjakerrokseen ja muuan rakennusmies kysyi ihan aiheellisesti miksi pommisuoja tulee kellariin eikä yläkertaan kun ylhäältä päin ne pommitkin tulevat. Kovasti asiaa porukalla pohdittiin eikä vastausta asiaan saatu 😄
- Anonyymi
Pelkkä kusinen suutarituhnu. Amatöörien viritelmä.
- Anonyymi
Olisivat laittaneet 10 kg heksotolia, niin olisi lähtenyt muutakin kuin auto taivaan tuuliin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olisivat laittaneet 10 kg heksotolia, niin olisi lähtenyt muutakin kuin auto taivaan tuuliin.
Jaaha, että sellaista juttua, ehkä poliisin kannattaa tulla ratsaamaan asuntosi...
Oliko mátuilta evätty pääsy maahan ja uskonveljet kostivat?
Mitä mieltä? =)- Anonyymi
Ettei vaan ollu sun pellekavereitas
- Anonyymi
Aina kun ulkomaalainen raiskaa tai pommittaa kantasuomalaisen niin minä iloitsen :-) Kantikset ei ansaitse kuin pahaa!!!
- Anonyymi
Kusipäiset rajaskoudet ei ole kilistelleet avaimiaan riittävän lujaa.
Ehkä pitäisi opetella myös näyttämään tumppua, niin kyllä se siitä. - Anonyymi
Kyseessä ei ollut pommi vaan rikaste, joka sattui tiivistyttyään hieman poksahtamaan. Ruotsissa tällaisia tapauksia oli viime vuonna yli kolmesataa, joista kaikki olivat yksittäistapauksia.
- Anonyymi
Äärioikeiston false flag teko. Yksikään maahanmuuttaja ei ole niin tyhmä, että tällaiseen rauhallisessa Suomessa sortuisi.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1161376
- 45921
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r133704- 70666
- 67626
- 53607
- 55565
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.101507Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20490- 34477
Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e98470Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32468Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115463- 5458
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 49447
- 51445
- 52413
- 42410