Pyytävät kopioita ja kuvia passista, henkilötodistuksista, ajokorteista. Mitä peliä tämä on.?
Nordea Huijaus....?
11
57
Vastaukset
- Anonyymi
Eikö ne saa henklötietoja poliisilta ym. viranomaisilta, jotka pääsevät ronkkimaan muutoinkin tilejä ilman luovutettuja tunnuslukuja.
Eikö homma toimi toisinpäin. ?- Anonyymi
Viestissä UHATAAN asiakkaan tilit sulkea. Mikä on sellainen pankki joka varastaa asiakkaansa rahat. ?
- Anonyymi
Ikävä kyllä Suomen paskalakkien oikeudet ronkkia ihmisten tilejä rajoittuu ainoastaan Suomen rajojen sisäpuolelle. Suomen paskalakeilla ei ole mitään mahkuja tutkia esimerkiksi amerikkalaisia kiinalaisia tai australialaisia tilejä. Sveitsistä puhumattakaan.
Rikosepäilyn täytyisi olla niin mittava että jotain yritystä saada tietoja esim amerikasta olisi, Sveitsin suhteen olisi kuitenkin vastassa pelkkä betoniseinä ja piste
Kuka järkevä muuten enää säilyttäisi edes punaista puupenniä suomalaisissa pankeissa?
- Anonyymi
Tosi outo, pelottava viesti Nordealta huijausbuumin ja kesälomien aikana.
- Anonyymi
Walhroosin Nordea on kieltämättä arveluttavimpia pankkeja maassamme.
- Anonyymi
Tätä samaa on nyt kaikissa pankeissa, kiittäkää eu:ta, sieltä nykyään kaikki hulluus tulee määräyksinä.
Anonyymi kirjoitti:
Tätä samaa on nyt kaikissa pankeissa, kiittäkää eu:ta, sieltä nykyään kaikki hulluus tulee määräyksinä.
Ei ole tuollaista kaikissa pankeissa. Esimerkiksi ei siinä suomalaisessa pankissa, jota minä käytän. Nyt piti vain päivittää puhelinnumero, muuta ei kysytty. Taisin sattumalta silloin vuosia sitten vaihtaa pankkia oikein. Olen kyllä kuullut, että joissakin pankeissa on ihan törkeitä tilinavaushaastatteluja tms. Kyseessä siis tavalliset työssä käyvät ihmiset. Kysytään, onko heillä sukulaisia korkeissa viroissa tai liike-elämässä. Udellaan sivutuloja ja asiakassuhteita toisissa pankeissa. Voi jumalan pyssyt.
- Anonyymi
huijausta
miten ne alunperinkä olisi tiliä avannu jos eivät tarkistanut henkilöllisyyttä
testaavat tyhmyyttä varmaan.. tai joku huijari - Anonyymi
No mene sinne konttoriin, lähimpäään, joka on ruotsissa.
- Anonyymi
Korona tulee siellä käydessä tuliaisina. Ei se oikein käy.
- Anonyymi
Tuollaista ei voi ottaa edes todesta, että scannaisi henkilökorttinsa ja kuvansa pankille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2432142- 1891634
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461282Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50992- 41816
- 14790
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30771Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24735Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647