Presidentti Sauli Niinistö varoittaa koronan toisesta aallosta: ”Jaksammeko taas rajoittaa olemistamme?”. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006592658.html
????
Ei ihme, ettei porukat tajuu, kun päämies puhuu konstikasta kieltä.
Itse aijon jatkaa olemista kuten tähän asti.
????
Ei ihme, ettei porukat tajuu, kun päämies puhuu konstikasta kieltä.
Itse aijon jatkaa olemista kuten tähän asti.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Sale parantaa.
Silloin pitää turvautua sanamuunteluun kun mitään todelista sanottavaa ei ole, tai ei uskalla ottaa kantaa mihinkään. Sauli on kuin PK-yritys joka on päässyt hyvään taloudelliseen asemaan, eikä halua laajentua tai riskeerata mitään. Ylivarovainen tapaus. Presidentill kun ei juuri ole muuta virkaa kuin syödä hyvin ja patsastella silloin täållöin, häneltä voisi odottaa selviä kannanottoja päivän politiikkaan, vaikka vaikutusmahdollisuutensa ovatkin hyvin rajatut.
Toimenkuva on mukava.
Kyllä olen ihmetelly näitä sanankäänteitä. Miksi ei voi suoraa puhetta vähän sellasta niinkun minäkin tässä hiukan totean🤗.
Sauli varoo ottamasta kantaa mihinkään. On olevinaan oikeistolainen, mutta käyttäytyy ja puhuu Tuomiojasta ja Lipposesta vielä vasemmalle.
Johtaa itseään.
Harjoittelee peilin edessä.
Se on turvallista.
Partio-oppia.
On liian vaikeaa. Oho.
Heleppo nakki
Öh öh öh
Niinistö on ollut useita kertoja henk.koht.yhteydessä Putiniin.Oisko putler tehnyt selväksi mitä tapahtuu jos liitymme natoon!?Saattaa Niinistöllä olla sen takia paskat housussa.
Päättä moinen on vaikeaa.
Matkailu maistuu.
Peräaalto