Miksi tuhon kohteeksi Uspenskin katedraali?

6108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

???

Äänestä
  • Samoin minä. En ymmärrä aloitusta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Samoin minä. En ymmärrä aloitusta.

    En minäkään, ja että miksi tänne?

    Juttu on tehty siksi, että toimittajalle tulee vähän liksaa kun lenkkaa Beirutin tapahtuman Suomeen.

    Äänestä

Mitä jos Suomessa? -ajattelun vuoksi olisi ollut luontevaa asettaa räjähdyspaikaksi esimerkiksi Vuosaaren satama-alue, mutta se ei olisi ollut ollenkaan dramaattista, joten kaupallisesti huono vaihtoehto.

Äänestä
  • Nämä uutiset myy.

    Mitä kaikkea hyvää voisi tehdä sinäkin aikana kun ihmiset kertaavat näitä tapahtumia ja lukevat uudelleen ja uudelleen mitä tapahtui.

    eihän se ole meidän syy mitenkään, emmekä voi auttaa mitenkään asiassa.
    Paitsi että jos järjestetään jokin turvarahasto, minne voimme antta ropomme näitten ihmisten hyväksi.

    Kaikki muu ajankäyttö on pelkästään sensaation seuraamista.

    Äänestä

  • Kollimaattori antoi vastauksen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006593075.html

Kuka valitsi kohteen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu