olisi ollut ne jalkapannat ne olisi jo kiikissä vihreät vastusti sitä tässä taas loistava esimerkki heidän politiikastaan.
jos kaivopuiston keppostelijoilla
Anonyymi
13<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Noillakin keppostelijoilla on varmasti vahva rikostausta kotimaassaan, ovat sitten ryöstöillä hankkineet matkarahat Suomeen.
Ei se oli mitään keppostelua, kun ihminen potkitaan hengiltä.
Valtaosa rötöstelijäporukasta Kaivarissa oli ihan kantasuomalaisia.
Etkö tosiaan tiennyt?
Mutta ei tappajia sentään, raukkamaisia joukolla tappajia, kuten nuo mustanaamat.
Ootko nähnyt ne kuvat?
Kuvista näkyy , eivät suomesta.
Vihreiden unelmaa kun loisivat luvattomat maassaolijat tekevät rötöksiä.
Vihreät tavallaan osallisena joukkomurhaan
Joo, mutta nämä vihreiden kultamunat saavat tehdä mitä haluavat, eikä tarvitse joutua vastuuseen mistään.
Onhan niillä iPhonet. Sehän on sama kuin jalkapanta. Annettiin vain muutama viikko etumatkaa että ehtivät paeta.
iPhonen avulla ottivat sähköpotkulaudat, jolla ajoivat keskustasta Kaivohuoneelle. Kaksi ukkoa/lauta.
Naurun remakka vain raikui kun letka pakeni.
Juuri siksi niitä ei ole
Kaivohuoneella käyvät ”mamut” kulkevat havaintojen mukaan sinne keskustasta yleensä sähköpotkulaudoilla, ratikka 3:lla tai kaverin autolla viemällä. Harvemmin kävellen tai kaupunkipyörillä, koska ovat mielellään siistejä ja hyvälle tuoksuvia kun menevät pimuja tsekkaamaan.
Potkulaudat toimivat kännykkäsovellutuksella. Siitä jää jälki. Ratikoissa on tallentavat kamerat. Samoin rautatieaseman ympäristössä ja pysäkillä, josta Kaivariin menijät useimmiten ratikkaan nousevat.
Matkalla Kaivopuistosta takaisin keskustaan ovat joutuneet kulkemaan monen valvontakameran ohi. Niistä näkyisi mihin suuntaan ovat poistuneet. Kova työ olisi tietysti selvitellä näitä. Toivottavasti joku heput kuvista tunnistava ilmoittaisi.