Minua viksunpana niitä varmaan tiedät. Voit ottaa tämän myös keskustelun avauksena, mutta on tässä asiaakin.
Sanotko nainen hyviä lahdutusvinkkejä?
20
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Rakastuminen laihduttaa, kun menee ruokahalu!
- Anonyymi
Fiksuus lähtee oikeinkirjoituksesta
- Anonyymi
Öh, paremminkin oikeinkirjoituksesta huokuu fiksuutta. Ja lause päättyy pisteeseen.
-sivusta kuuden kaljan jälkeen
Mää ennoo nainen enkä ees ihminen vaan mieskyöpeli, mut mummielipide on painava. Yhden nakin enerkiankin polttamiseen tarttis kymppikilometrin lenkin, niet ei sillei kannata.
Syömishalu syntyy aivossa, joten se on geneettinen. On sit vaan oltava ikusessa nälässä. Mut jos ottaa kummastakin osan, niin laihtuu. Pitää juosta ja urheilla niin tolkuttomasti, et aina ällöttää, niei pysty lounastaan, ja sit laihtuu.
Meillähän kyöpeleillä ei näitä ongelmii oo, ku eioo aivoi ja muutenkin on kevee olo.- Anonyymi
👍👍👍
- Anonyymi
Suu kannattaa pitää kiinni suurimman osan päivästä. Hengittääkin vain nenän kautta.
- Anonyymi
Juu, tuo on hyvä neuvo. Syödä vähempi, liikkua enempi, ei siinä ole ihmeempää ohjetta. Vettä pitäis juoda 2-4litraa päivässä ett saa nesteet liikkeelle.
- Anonyymi
Netti ainakin lihottaa, liikunta vähenee ja tulee mutusteltua kaikenlaista siinä sivussa. Pitäs olla joku pyörällä liikkuva postinkantaja, sillon sais varmaan syödä niin paljo kuin haluais.
- Anonyymi
Vettä ainakin kannattaa juoda, usein on jano, jota pitää nälkänä. Jos pystys jättään kaiken turhan pois ruokavaliosta, laihtuis varmaan ihan huomaamattaan. Keksit, sokeri, sipsit jne.
Mummielest laatuelämään kuuluu, et keksit korvaa suklaakonvehteil, sokerin karkeilla ja sipsit herkkumakkaroilla ja muilla vastaavilla aktiviteeteilla, esmerkiks kinkulla tai kyljyksillä. Jälkkäriks voi sit lounastaa kermajäätelöö sulaakastikkeella ja herkkuhillolla.
- Anonyymi
kyöpelityyppi kirjoitti:
Mummielest laatuelämään kuuluu, et keksit korvaa suklaakonvehteil, sokerin karkeilla ja sipsit herkkumakkaroilla ja muilla vastaavilla aktiviteeteilla, esmerkiks kinkulla tai kyljyksillä. Jälkkäriks voi sit lounastaa kermajäätelöö sulaakastikkeella ja herkkuhillolla.
Joo, mutta sitte saa kyllä heilua kuin heinämies, jos herkuttelee koko ajan, raskasta se on sekin.
Anonyymi kirjoitti:
Joo, mutta sitte saa kyllä heilua kuin heinämies, jos herkuttelee koko ajan, raskasta se on sekin.
Riitta Nelimarkan Kalevalan kuvitukses suurin askare mitä Pohjolas harrastettiin, oli lounastaminen. Vihree savu tuli korvista ja sininen nenästä, kun naama punasena panivat murua rintaan. Seuraavassa ruudussa olikin sit niillä sijoin päiväunet.
Juu, kyl se raskasta onkin, mut raskaampaa, jos täytyy vielä nälkäillä. Soon sillon elo pilalla.
- Anonyymi
Turhia juttuja noi vedet ja muut!
Urheile. Itse ainakin silloin kun laihdutan täytän päiväni urheilulla. Hiki pintaan ja jatkuvasti tekemistä niin ei muista nälkää.
Sitten kohta se on jo muuttunut mielentilaksi.
Mulla noin 7 päivää niin aivot ovat aivopesty ajatukseen että kun tunnet nälkää ja vatsa on tyhjä se on kiva kevyt tunne ja silloin ei enää tee edes mieli ruokaa- Anonyymi
Ei jaksa urheilla kovin tiukalla dieetillä, monet karsii erityisesti hiilareita nykyään jo liikaakin.
Aivotki kaipaa hiilareita, päänsärkyä, keskittymiskyvyttömyyttä ja ärtyisyyttä. Myös lihaskatoa, kun ei hiilareita tarpeeksi polttoaineeksi. Ketoosissa tulee pahanhajuinen hengitys. Ja ummetus, kun ei saa kuituja.Ja palelu, kun lämpötilaa säätelevät hormonit epätasapainossa.
Iltalehti.fi.
- Anonyymi
Ortoreksian, anoreksian ja bulimian yhdistelmä ollut mulle hyvä setti
- Anonyymi
Luin ensin, että itsetyydytysvinkkejä.
- Anonyymi
Siihen en tarvitse vinkkejä
- Anonyymi
Tänne kelpaa niitä vinkkejä naiselta, web-camia en jaa. ;D
- Anonyymi
Heti kun annat itsestäsi vinkkiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1956808- 1592006
- 1131668
- 511370
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️551218Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢481074Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu991045Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?6967Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan251934- 41909