Onko Tuusulaa enää olemassa

Anonyymi

niiden puh numero menee jonnekin ... ulkomaille,
eikä mitään kunnallisia palveluita ole elemassa.
Vesikin maistuu ojalle.

4

151

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko tuusulassa ainuttakaan pätevää lääkäriä?

    • Anonyymi

      Tuusulaa tuhotaan tehokkaasti. Hyrylän keskustaa ollaan raivaamassa metropolia vastaavaksi. Tuusulan rakentamisen ja tiivistämisen siunaa hyvin myös bussit 641 ja 642, jotka sukkuloi aina Vantaan Leinelään tai peräti Tikkurilan kansainväliseen terminaaliin asti. Vastaus on siis ei. Kylämäistä Tuusulaa tuhotaan.

      • Anonyymi

        Se on ahneus, joka on Tuusulan vallannut.


    • Anonyymi

      Tuusulassa asuu melko paljon yrittäjiä. Firmat lie jossakin muualla ja työntekijät myöskin. Miksi näin on?

      Yrittäjät ovat ahneita, repivät rahat työläistensä selkärangasta. Palkkaa ei makseta kunnolla ajatellaan vaan ja ainoastaan itseä, ei palkattuja työtätekeviä suomalaisia.

      Ajatellaanpa sitä eroa, mikä on jo asumisessa ja autonmerkissä yrittäjällä ja palkatulla työntekijällä. Se ero on huimaava.
      Yrittäjällä on omakotitalo suurikokoinen tai kaksi toisilla jopa kolme ja ulkomaillakin sitten muutama osakehuoneisto ja kotimaassa Lapissa mökki. Auto yrittäjällä on mersu, volvo tai bemari ja uusi sellainen tai jopa kaksi tavallisesti.
      Yrittäjän palkkaamalla työntekijällä joka duunaa sen kahdeksan tuntia tiiviisti joka päivä, toiset kahdessakin vuorossa, on kerrostalohuoneisto ja yleensä vain se kaksi tai kolme huonetta pariskunnalla muutaman lapsen kanssa. Kesämökkiä ei ole varaa ostaa, sen voi sitten vuokrata muutamaksi viikoksi, jos sattuu olemaan rahaa. Auto on yleensä käytetty ja joku halpa.

      Puhutaan mitä puhutaan niin työnantaja on aina jostakin syystä monin verroin rikkaampi kuin on hänen työntekijänsä.

      Voisi jopa tuoda ilmi, niin yrittäjät ovat narsisteja luonteeltaan ja ahneita. Jotenkin tällaisen kuvan saa, kun oikeen asiaa miettii.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sinä näet

      kun katsot peiliin?
      Ikävä
      112
      1431
    2. Se helpottaisi oloa jos

      Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin
      Ikävä
      88
      1297
    3. Palsta kysely..

      Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott
      Sinkut
      135
      1043
    4. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      68
      964
    5. aivan mieletön ikävä

      paha olo 😥🫣 kaipaan sua 😔💔
      Ikävä
      39
      897
    6. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      71
      863
    7. Haluatko naimisiin kaivattusi kanssa?

      Alttarille astelette
      Ikävä
      97
      857
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      75
      846
    9. Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa

      Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.
      Ikävä
      54
      822
    10. Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun

      Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että
      Ikävä
      39
      774
    Aihe