Montako niitä nyt tuli vuonna 2015 persujen pyynnöstä koko elämän kestävään ilmaiseen täysihoitoon?
Milloinkas niiden kaikki sukulaiset saadaan Suomeen?
Milloinkas niiden kaikki sukulaiset saadaan Suomeen?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 49
Vanhimmat
Se pyytäjä oli Sipilä, suomalaisten kusitolppa.
Kepu, kokoomus ja kepu kaikki mukana porvarihallituksen päätöksenteossa. Yksi olisi kieltäytynyt niin 35 000 nuorukaista ei olisi lampsinut rajan yli.
Kepu, kokoomus ja persut kaikki mukana päättämässä 35 000 nuorukaisen maahanpäätämisestä 2015. Osa jopa haettiin bussikuljetuksilla Ruotsista ja persupuolustusministeri Jussi Niinistö käskytti sisäministeri Petteri Orpolle virka-apuna varusmiehiä kantamaan porvaripakolaisbisnesten arvotavaran kasseja busseihin/busseista. Sinisiä ei vielä edes olut, oli vain persuja.
Persut juoni koko homman
Halla-aho näytteli pääosaa jutussa.
Valehtelet. Nykyisellä Perussuomalaiset-puolueella ei ole asian kanssa mitään tekemistä. Ota selvää kuka oli tuolloin pääministeri ja sisäministeri.
Miksi valehtelet?. Nykyisellä Perussuomalaiset-puolueella ei ole asian kanssa mitään tekemistä. Ota selvää kuka oli tuolloin pääministeri ja sisäministeri.
Onko pakko valehdella? Nykyisellä Perussuomalaiset-puolueella ei ole asian kanssa mitään tekemistä. Ota selvää kuka oli tuolloin pääministeri ja sisäministeri.
Persut olisi voinut hajoittaa hallituksen, mutta ottivat mielummin vastaan 35 tuhatta partaIasta ja pitivät hillotolppansa.
Katsos kun peruissa oli johto niitä henkilöitä täynnä jotka halusivat nuo tulijat tänne. Ei siinä silloin ole halua hajottaa puoluetta. Ole todennäköisenä suvakkina onnellinen kun se vyöry tuli.
Persuissa.
Sä vaan kirjoittelet tänne omia satuja joita liikkuu sun päässä, niinkö?
Persuthan käytännössä hajottivat hallituksen kun alkoivat vaatia hallitusohjelman kirjausten tarkempaa noudattamista JUURIKIN näihin pakolaisiin liittyen MUTTA Sipilä ja Orpo keplottelivat tilanteen niin että saivat "Juudakset" jatkamaan samalla kun nykyiset Persut heitettiin ulos hallituksesta.
Eli, jos sulla on jäänyt jotain hampaankoloon Persuja kohtaan liittyen näihin tapahtumiin NIIN oikea osoitehan on "Siniset" joita ei taida edes enää olla! Ilmeisesti tämän vuoksi purat pahaa oloasi edelleen syyttömiin Persuihin!
Valetta halla aho yritti päästä hallitukseen 2017 hyväksyen täysin jallituksen ohjelman,mutta ääripersujen tie hallitukseen oli poikki,kukaan ei halunnut pilata suomen mainetta natsiaatteella
Mistähän johtuu että yhtään v. 2015 persuministeriä ei kuulu enää persupuolueeseen?
Roskaa. Nykyisellä Perussuomalaiset-puolueella ei ole asian kanssa mitään tekemistä. Ota selvää kuka oli tuolloin pääministeri ja sisäministeri.
Olet sinäkin olento kun syytät nykypersuja tuosta. Ole onnelllinen että soinilaiset suvakit salli vyöryn Sipilän kutsuhuudon saattelemana.
Persut on näköjään ainoa puolue, joka uudistuu itsestään. Kepu sen sijaan pettää aina, ja demarit ovat edelleen niitä 1918 punakapinallisia, ja vasemmistoliittolaiset kommunisteja.
Persut ovat ainoa ajan hermolla oleva puolue joka tämän lisäksi ymmärtää että tässä Globalisaation ja EU:n puristuksessa meidän on itse pidettävä puoliamme, kukaan muu ei sitä tee meidän puolesta!
Suvakit ovat niin kieroa porukkaa että muka ovat tuota vyöryä vastaan, mutta samalla kuitenkin tietävät että on yksi puolue joka oikeasti on tällaisia vyöryjä vastaan. He nyt haukkuvat persuja juuri siitä syystä että he ainoana puolueena haluaa rajat pysyvään kontrolliin. Tämä nykypersujen asenne on suvakkien tiedossa, ja siksi herjaavat tuota nykypuoluetta.
Väiitäisin että tämäkään aloittaja ei laittaisi pahakseen jos tulisi uusi vastaava vyöry.
Väittäisin.
Näim kuului kutsu.
"Sipilä: Annan kotini turvapaikanhakijalle"
https://yle.fi/uutiset/3-8282743
Demarit aikoo lakkauttaa psykologi- ja kuraattoritoiminnot kouluista.
Marin tekemät miljardiavustukset Italian mafialle on saatava maksettua.
Lisäksi veroja korotetaan ja myös muita suomalaisille tarkoitettuja palveluja lakkautetaan.
Kiitos Marin ja vasemmistohallitus.
Sipilä:
"Tiedän, että irakilaisilla on kova halu tehdä työtä ja olla osana suomalaisuutta."
🤣
"Demarit aikoo lakkauttaa psykologi- ja kuraattoritoiminnot kouluista". ONKO tämä nyt totta???
Täällä Varsinais-Suomessa hakattiin juuri yksi lastenkodin työntekijä henkihieveriin! Taisivat olla tulevia pilvenpolttajia ja nykyhallituspuolueen kannattajia!
https://www.kaleva.fi/mtv-orpo-valayttaa-kummien-nimeamista-turvapaikanh/1806088
"Sisäministeri Petteri Orpo (kok.) väläyttää, että Suomeen tuleville turvapaikanhakijoille voisi nimetä omat suomalaiset kummit.
Kummi voisi hakea ministerin mukaan ihmisen vastaanottokeskuksesta ja viedä kotiinsa tai käydä hänen kanssaan vaikkapa kahvilassa. Samalla kummi voisi opettaa kieltä ja suomalaisia tapoja."
No joko olette ruvenneet kummittelemaan ja kahvittelemaan?
Ajatusleikki : Suomalaiset lähtisivät kaikki (kantasuomalaiset ) saarelle X ja perustais sinne valtionsa.Kuinka monta vuotta menisi kun nämä pakolaiset tulis perässä turvaa ja elintasoa hakemaan? Veikkaan ettei vuottakaan. Tulis talvi ; kuka lämmittää ? tulis nälkä :mistä ruokaa?......
Suomalaisethan veis kaikki systeemit mennessään. Tulisi etelän pakolaiselle vilu ja nälkä. Ehkä tekis mieli kotimaahan sitä kuivaa peltoa kuokkimaan. Vaan kuka matkan maksaisi, siinäpä pulma
Persut voisivat lähteä saarelle rakentamaan ihannevaltiotaan.
Mitenkäs teidä laiskojen sitten kävisi?
Totta puhut
Kalliiksi tulee nuo perseilijät Suomen kansalle.
Ainakin tuon verran. Hyvin kyllä persut handlasi tuon kuvion.
Miksi aloittaja viitsii levittää tuota valhetta uudelleen ja uudelleen. Luuletko, että se muuttuu todeksi hokemalla.
Perussuomalaiset kannattivat ja kannattavat tiukempaa maahanmuuttopolitiikkaa ja heidät haluttiin ulos hallituksesta.
Nythän asiat ovat Marinin hallituksen ja varsinkin sisäministeri Ohisalon takia täysin viturallaan. Ohisalo ja Haavisto raahaa näitä lisää elätettäviä maailmalta. Luultavasti kaikille elätettäväksi aikoville irakilaisille on käsketty myöntää kansalaisuus. Ketään ei palauteta, vaan Ohisalo on perustanut työryhmän keksimään, miten laittomasti maassa olevat voivat jäädä tänne. Suomen nykyiset päättäjät eivät välitä suomalaisten turvallisuudesta ja hyvinvoinnista.
Onko peerse päähäsi noussut noin pahasti. Eri puolueet omine peerseineen otti vastaan hoidettavat, etenkin vihreet ja vasen laita ja sinä maksat veroissa.
Ruotsalaiset ne tänne kuljetti vastoin sopimuksia. Soini vähän jyrähti sinnepäin että saatiin homma loppumaan.
Mitähän sille Sipilän "17v" kummipojalle kuuluu? Vieläkö on Suomessa?
Melkoinen määrä. Tuota ennätystä ei riko kuin seuraava persuhallitus, eli ennätys jää voimaan maailman tappiin saakka.
Milloin Persu on ollut pääministerinä? Koska Persut on ollut hallitusta kokoomassa?
Mistä ihmeen pääministeristä sönkkäät? Suomessa oli vuosina 2015-2017 persuhallitus, jossa oli em. pellelauman lisäksi myös kepu ja kokkareet.
Ei ollut. Pääminsteripuolue oli keskusta.
Orpopojan kummilapset.
uli-uli-uli
Mut nythän Persuil o hyvin pullat uunis!
Kaikki suvakithan taputtaa kilpaa persuille tän johdosta!
Myös "omat" uskoo vielä Tosi Persuihin sillä toi "suvakkiviehehän" heitettiin suvakkimereen Sinisten toimesta! Olivat tosin vielä silloin nimellisesti Persuja MUTTA sisimmältään aivan jotain muuta niin kuin myöhemmin nähtiin!
Vihreät 2020 vain 200 mamua!
Kyllä ne tuli ihan pyytämättä.
Mitä tekisi ohisalo jos nyt tulisi samanlainen matuvyöry? Laittaisiko 'rajat kiinni' :)?
Mittikää mitä nuo persujen tänne laskemat pakolaiset ovat tulleet maksamaan?
Trump oli varoittava esimerkki siitä, että nyt on monen populistin silmät auenneet, ja huomasivat, että populistit pettää AINA.
Milloin aloittajasta, kolmannen sukupolven Kela-elätistä päästään eroon?