Tutkimus: Mielenterveys ja vasemmisto.

Pew Researchin aiemman tutkimuksen mukaan melkein puolella vastaajista, jotka tunnustivat olevansa "valkoisia vasemmisto liberaaleja", oli diagnoosi tietyntyyppisistä mielisairauksista 18–29-vuotiaiden naisten ryhmässä jenkeissä.

Nyt myös tanskalainen tutkimus todistaa samaa.

"Av de som klassificerades som "vänsterextrema" hade var tredje en färdig diagnos på antingen depression, bipolär störning eller schizofreni."

Onhan esim. viherpunaisilla suvakkinaisilla usein psyykelääkitys Suomessakin.
272242
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Vihreä puolue pärjää mielisairaiden äänillä.
Nyt uutena on lasten pään sekoittaminen
heti nuorena;seta marssit,sukupuolen vaihdos,korjaus lääkitykset,ajetaan nuorille
asioita,jotka ovat valhetta .

Äänestä
  • 3i mikään ihme. Näkevät ympärillään vain surkeutta ja sitten tulee pakko pelastaa kaikki-reaktio.

    Äänestä

Suvakkien mielisairaudet ei yllätä.

Äänestä

Vihreiden koko porukka on zompeja. He ovat hyvää pataa niiden kanssa, jotka vihaavat Raamatun sanaa ja kristittyjä.

Äänestä

Ei yllätä tuo tulos.

Äänestä

Reilu+20%++kärsii+psyykkisistä+häiriöistä.+Psykopaatit+eivät+kärsi+ja+heitä+on+n.1-2+%.+Nämä+yhteenlaskettuna+tekee+reilun+23%+,+mikä+ei+varmastikaan+ole+sattumalta+sama+luku+kuin+SDP:n+gallup-+kannatus.

Äänestä
  • Psykopaatteja on eniten Kokoomuslaisissa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Psykopaatteja on eniten Kokoomuslaisissa.

    Missä todisteet?

    Äänestä

Juha Korhonen
@Juha_Korh2
Miten mulla hiipii ajatusmieleen, että nyt luodaan korona hysteriaa ihan tyhjästä ja se peittäisi esimerkiksi EU:n tukipaketin käsittelyn allensa.

Kuten sanottua koronahysteria ja maski vouhka on mielenterveysongelma.

Äänestä

Tämä vaatii kyllä linkin.

Äänestä

Huomaahan sen että täällä pyörivät äärivassaritkin, ovat selvästi päävikaisia.

Äänestä
  • Ja persufoobisia, luulevat kaikkien olevan täällä persuja.

    Äänestä

Usein käyttävät myös huumeita, alkoholia ja tupakkaa.

Äänestä

Oikeistolaisilla eli porvareilla yleisin diagnoosi on narsistinen luonnehäiriö, jonka piirteitä mm. empatiakyvyn puute ja suorananinen psykopatia.

1Äänestä
  • Sanoo muslimirakastaja.

    Äänestä

Onneksi ei tarvi olla vasuri.

Äänestä

onneksi menivät tutkittumaan päänsä , olisi meinaa aihetta tuolla omistavalla luokalla, bisnesviisastelijoilla sekä useimmilla menestyjillä, siellä diagnoosit saattavat olla huomattavsti huolestuttavampia ja nämä päättäjiksikin monasti päässeet hoitavat meidän tavallisten asioita, ja valtion no trumpissahan kaikki tuo tiivistyy, menestys jota kasetti ei kestä.

Äänestä
  • Oikeistolaiset menestyy, vasurit ei.

    Äänestä

Niitä hulluja on tälläkin saitilla pari.

Äänestä
  • Niillä soi sama persuleyvy päässä.

    Äänestä

Olen kiinnittänyt huomiota ihan samaan. Myös vanhan polven vasemmistolaisilla oli monilla psyykelääkitys, joka on tullut julkisuuteen vasta heidän kuoltuaan.

Olenkin tullut siitä johtopäätökseen, että vasemmistolaiset ovat laajalti mielisairaita ja vasemmistolaisuuden ollessa periytyvää on tuo mielenvikaisuus/sairauskin usein perinnöllistä. Niin kuin on monen muunkin sairauden kohdalla.

Vasemmistolaisuus pitäis prkele kieltää, koska tää vallalla oleva mielenterveyspotilaiden hallinto rupee ihan oikeesti veetuttaan.

Äänestä

Ketjun perusteella kaikki persussuomalaiset kuuluvat vasemmistoon.

Äänestä

Vasemmistolaisten pahin henkinen sairaus on kateus, joka kalvaa sisältäpäin. Kaikki nähdään vain rahana. Työn arvo on raha, sosiaalietuuden arvo on raha, kaikki mitataan rahassa.

Esihenkilöasemaan päässeet vasemmistolaiset ovat pahimpia alaisten simputtajia.
Kuntayhtymissä ja vastaavissa vasemmistoenemmistö johdossa tietää työntekijälle vähemmän oikeuksia, huonompaa työilmapiiriä, pienempää palkkaa ja johdolle suurempia etuja verrattuna ei-sosialistien johtamiin vastaaviin laitoksiin.
Pahimpana riiston esimerkkinä olkoon kuitenkin Kojamo, ent. VVO.

Vasemmistolaisen kateus altistaa myös sydän- ym. sairauksille ja kuolemimiin nuorempana.
Katkera, ahnehtiva, mihinkään tyytymätön elämä on lyhyempää, mikä kai on pieni lohtu demarille ja vassarille.

Äänestä
  • Niin vasemmistolainen mittaa kaiken rahassa, kun on tyhjätasku - buhahahahaha, vasemmistolaiset on suurimpia luusereita. Hemmetin im.b3sillit.

    Äänestä

Oliko tämä jotenkin yllättävää.. ryhmissä, joissa kaikenlainen ideologia menee terven järjen edelle ei voi muuta kuin tulla sekopäiseksi.

Äänestä

Kannabissi sulattaa aivot.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Pew Researchin aiemman tutkimuksen mukaan melkein puolella vastaajista, jotka tunnustivat olevansa "valkoisia vasemmisto liberaaleja", oli diagnoosi tietyntyyppisistä mielisairauksista 18–29-vuotiaiden naisten ryhmässä jenkeissä.

Nyt myös tanskalainen tutkimus todistaa samaa.

"Av de som klassificerades som "vänsterextrema" hade var tredje en färdig diagnos på antingen depression, bipolär störning eller schizofreni."

Onhan esim. viherpunaisilla suvakkinaisilla usein psyykelääkitys Suomessakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu