Tuli tehtyä liikaa ruokaa. Jätän puistoon padan nii saattekäydä ottamassa Ja olkaa kiitollisia ILMAISESTA RUUASTA.
Jäi ylimääräistä
9
244
Vastaukset
- Anonyymi
Pelastusarmeijalta varastettu. Kiljuako teit? Palauta! Saat pyytämättä silakan.
- Anonyymi
On parempi kun et jätä, sinimustat voi sontia pataasi.
- Anonyymi
Kiitos vaan, oliko tehty tuarehesta uuresta kaalista ko jo toista pävää maha möyryää.
- Anonyymi
me syämmä kaiken mitä etehen tuoraan
oliko viisi leipää ja kaksi kalaa,oletko ehkä jeesus,kiittääkö pitäisi...
elämälleen tarkoitusta ja hyväksyntää,kehuja hakeva persereikä
Luin lehdestä että täällä päin alkoholisteja paapotaan vero euroilla mahtavaa eikö
- Anonyymi
Se sitä kepulaista sosialismia. Kaiken rahansa alkoon vievät saavat palautusta sosiaalihuollosta alkon ostosten verojen verran. Työllistävä vaikutus, pysyy työpaikat kunnassa.
- Anonyymi
Luit jotain. Oletko varma ymmärsitkö mitä luit? Kysy nyt kuitenkin sellaiselta, joka lukee ja ymmärtää, että oletteko luetusta samaa mieltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten591955Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211900HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771612Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031611Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53947- 73875
- 27869
