On Lidiliä jo odotettukin, ja lisäksi Tokmanni. K i i t o s!
Päättäjät vielä kun ratkaisette laajennetun lukio-opetuksen kirkonkylään, mikä on sille oikea paikka.
Ihanaa, Lidl ja Tokmanni tulee kirkonkylään!
6
947
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä Tokmanni. Kirkonkylällä, kun ei ole enää ollut rautakauppaa kohta vuoteen. Nyt saadaan vastaavia tuotteita Tokmannilta. Lidl... no jaa.
- Anonyymi
Lidlin tulo Kirkonkylään helpottaa asiakasruuhkia Klaukkalan Lidlissä jossa käydään myös Vantaan puolelta Kivistöstä jossa on vain yksi k-kauppa.
- Anonyymi
Totta.
- Anonyymi
hyvä juttu, ja taas lisää työpaikkoja kylälle. Tulen käymään viikottain .
- Anonyymi
Onneksi se lidl avautuu pian. Menee kyllä toinenkin k marketti pian konkurssiin näillä sika hinnoilla.
- Anonyymi
Kyllä nuo Lidl ja Tokmanni on tervetullut lisä palveluihin. Samoin Rusta Klaukkalaan on odotettu juttu. Lukio olisi ollut järkevintä laittaa Rajamäen kampukseen. Rajamäen vanhan ostarin s- market on aina vaan tyhjillään. Miksei siihen tule vaikkapa kierrätyskeskus? Rajamäellä oli aikanaan kierrätyskeskus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110944
- 525230
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452433- 302133
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131701Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421544Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301241Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351166Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892