On Lidiliä jo odotettukin, ja lisäksi Tokmanni. K i i t o s!
Päättäjät vielä kun ratkaisette laajennetun lukio-opetuksen kirkonkylään, mikä on sille oikea paikka.
Ihanaa, Lidl ja Tokmanni tulee kirkonkylään!
6
1005
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä Tokmanni. Kirkonkylällä, kun ei ole enää ollut rautakauppaa kohta vuoteen. Nyt saadaan vastaavia tuotteita Tokmannilta. Lidl... no jaa.
- Anonyymi
Lidlin tulo Kirkonkylään helpottaa asiakasruuhkia Klaukkalan Lidlissä jossa käydään myös Vantaan puolelta Kivistöstä jossa on vain yksi k-kauppa.
- Anonyymi
Totta.
- Anonyymi
hyvä juttu, ja taas lisää työpaikkoja kylälle. Tulen käymään viikottain .
- Anonyymi
Onneksi se lidl avautuu pian. Menee kyllä toinenkin k marketti pian konkurssiin näillä sika hinnoilla.
- Anonyymi
Kyllä nuo Lidl ja Tokmanni on tervetullut lisä palveluihin. Samoin Rusta Klaukkalaan on odotettu juttu. Lukio olisi ollut järkevintä laittaa Rajamäen kampukseen. Rajamäen vanhan ostarin s- market on aina vaan tyhjillään. Miksei siihen tule vaikkapa kierrätyskeskus? Rajamäellä oli aikanaan kierrätyskeskus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1604913Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621555- 121469
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211391Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s71119Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.951027Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit40947Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249298915- 150810
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu278729