Ihanaa, Lidl ja Tokmanni tulee kirkonkylään!

Anonyymi

On Lidiliä jo odotettukin, ja lisäksi Tokmanni. K i i t o s!
Päättäjät vielä kun ratkaisette laajennetun lukio-opetuksen kirkonkylään, mikä on sille oikea paikka.

6

988

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä Tokmanni. Kirkonkylällä, kun ei ole enää ollut rautakauppaa kohta vuoteen. Nyt saadaan vastaavia tuotteita Tokmannilta. Lidl... no jaa.

    • Anonyymi

      Lidlin tulo Kirkonkylään helpottaa asiakasruuhkia Klaukkalan Lidlissä jossa käydään myös Vantaan puolelta Kivistöstä jossa on vain yksi k-kauppa.

      • Anonyymi

        Totta.


    • Anonyymi

      hyvä juttu, ja taas lisää työpaikkoja kylälle. Tulen käymään viikottain .

    • Anonyymi

      Onneksi se lidl avautuu pian. Menee kyllä toinenkin k marketti pian konkurssiin näillä sika hinnoilla.

    • Anonyymi

      Kyllä nuo Lidl ja Tokmanni on tervetullut lisä palveluihin. Samoin Rusta Klaukkalaan on odotettu juttu. Lukio olisi ollut järkevintä laittaa Rajamäen kampukseen. Rajamäen vanhan ostarin s- market on aina vaan tyhjillään. Miksei siihen tule vaikkapa kierrätyskeskus? Rajamäellä oli aikanaan kierrätyskeskus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      87
      4362
    2. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      198
      3594
    3. 202
      2971
    4. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      70
      2803
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      55
      2704
    6. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      78
      1270
    7. 60
      1236
    8. Aitolehti Capital

      HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle
      Kotimaiset julkkisjuorut
      238
      1052
    9. Missä kuussa

      Rakkaasi on syntynyt?
      Ikävä
      60
      968
    10. MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka

      Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t
      Maailman menoa
      120
      963
    Aihe