"foliohattuja" on alettu vainoamaan.

Anonyymi

Niin sanottuja salaliittoteoreetikkoja ( väärä ilmaisu) ja niitä jotka tutkivat itse asioita, eivätkä usko kaikkea mitä eteemme syydetään on alettu uskovien taholta vainoamaan, eli heidän tapaisista sanotaan että he kärjistävät, pelottelevat, antavat väärää tietoa julkisuuteen, ovat harhassa jne, no niin, nyt ollaan tultu tähän vaiheeseen.
Ihmettelen tätä, kun katsoo missä ajassa nyt juuri elämme. Minkälaiseksi nämä "tärkeät" ja arvostetut arvostelijat sitten kuvittelevat lopun ajan tapahtumien olevan?
Pitääkö sitä vain odottaa hamaan maailman tappiin?
Nythän se on meidän edessämme ja käsillä?
Nyt on todella valvottava, etteivät nämä arvostelijat ja "foliohattuja" halveksien kohtelevat saa ajatuksia pimenemään.
Ajattelevatko he silloinkin kun itse antikristus julistaa olevansa jumala ja asettuu Jumalan temppeliin, että salaliittoteoriaa vaan ja foliohattujen pelottelua?
Nythän pitää avata silmät apposen auki ja seurata aikaa, antikristuksen henkihän on JO vaikuttamassa, eikä se ole mitään salaliittoteoriaa.
Oletteko ajatelleet miten monet ottavat pedon merkin? Uskovatkin, pelon kautta tietenkin, eihän ihmisiä muuten saada sitä ottamaan. Siksi Jumala varoittaa tästä.

4

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Missä ovat nyt suomalaiset " david wilkersonit"jotka varoittavat antikristuksen hengestä ja pahuuden voimien ja kulissien takaisesta touhusta? Pelkäävätkö leimaantuvansa ja ovat vain hiljaa ja arvostelevat samassa kuorossa kaikkea mikä ei ole kristillisen valtamedian kertomaa.

      • Anonyymi

        Lääkäri Reinikaisenkin uusin koronavaroituspuhe seiskalla oli melkoisen pelottava (tarkoituksella), maskipakko ehdottomasti, virus on erittäin vaarallinen, liikkuu ilmassa, omaisia ja sukulaislapsia ei saa tavata, oli katsonut USA, n lehdistä kun johtavia korona-asiantuntija oli haastateltu. Mm Faucia, Faucia joka on niin epämääräinen tyyppi kuin olla voi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lääkäri Reinikaisenkin uusin koronavaroituspuhe seiskalla oli melkoisen pelottava (tarkoituksella), maskipakko ehdottomasti, virus on erittäin vaarallinen, liikkuu ilmassa, omaisia ja sukulaislapsia ei saa tavata, oli katsonut USA, n lehdistä kun johtavia korona-asiantuntija oli haastateltu. Mm Faucia, Faucia joka on niin epämääräinen tyyppi kuin olla voi.

        Lääkäri ei voi puhua toisin kuin lääkärin opin saanut, olkoonkin vaikka uskovainen lääkäri.
        Voisihan Reinikainen tosiaan joskus kertoa Jumalan varjeluksestakin joskus, eikä niin aina, että meitä odottaa kuolema jos emme tee kaikkeamme tämän kaamean viruksen torjumisessa.


      • Anonyymi

        Pahat ihmiset on tosiaan liikkeellä, eivät noudata Suomen lakeja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      103
      8192
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      110
      5743
    3. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      55
      5171
    4. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      287
      5168
    5. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      77
      3813
    6. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      58
      3021
    7. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      66
      2737
    8. Olet oikeasti ollut

      Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.
      Ikävä
      22
      2548
    9. Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit

      Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘
      Ikävä
      29
      2522
    10. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      45
      2481
    Aihe