Miksi eräs rakennustoimisto rakentaa kaiken?

Anonyymi

Täällä Hämeenkyrössä? Nytkin tulee rakentamaan uuden paloaseman.

12

192

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Veli hyvä, voitehilla hommat pelaa.

    • Anonyymi

      Siellä on parhaiten tarjoiltu pippuri pihvejä ja kallihia punaviinejä. Niin se vaan maailma toimii.

      • Anonyymi

        Olen kuullut että hierontaa ja suikkareitakin olisi tarjoiltu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olen kuullut että hierontaa ja suikkareitakin olisi tarjoiltu.

        Onko tavan kansalaisella mahdollista saada näitä hierontasuikkareita?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko tavan kansalaisella mahdollista saada näitä hierontasuikkareita?

        Senkun meet tampereelle, kyllä sielä thierontaa saa. Ota nyt maski mukaan, yläpäähän lähinnä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko tavan kansalaisella mahdollista saada näitä hierontasuikkareita?

        Olen monta samettista iltaa istunut kunnanjohtajan kanssa urakoitsijan kestityksissä.


    • Anonyymi

      Niinhän se menee kun on aina mennyt,,,,jollei lestateltoissa sovita remonteista ja rakentamisen hinnasta niin jossain vapaamuureissa ainakin...

    • Anonyymi

      Eiköhän ne kaikki kynnysarvon ylittävät mene lain perusteella julkisen kilpailutuksen kautta. Ratkaisuperusteet on esitettävä tärjouspynnössä ja ne ovat sitovat. Jos perusteena on halvin hinta, niin halvimman tarjouksen tehnyt saa urakan ja tekee mitä tekee. Nähty on. Kun rahat saa pois, niin ihan sama vaikka tulis sutta ja sekundaa. Tai ylipäätään yhtään mitään.

      • Anonyymi

        Joutu meinaan Kynnös Yhteiskoulun remontinkin parsimaan, kun alkuperäisellä rakentajalla, muistaakseni Lavikainen, loppui hommat vaikka urakkavoiton saikin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joutu meinaan Kynnös Yhteiskoulun remontinkin parsimaan, kun alkuperäisellä rakentajalla, muistaakseni Lavikainen, loppui hommat vaikka urakkavoiton saikin.

        Justiinsa halvimmalla saa usein aika paskaa,,, muista kuinka siellä idän osaavat rakentajat teki virhettä halvalla,, mutta sitä on tahto tila kysy EK;n miehiltä lisää tai Jussi Pesonen kertoo kuinka kallis on työ, suomalainen, ihan omakohtaisestikin.


    • Anonyymi

      Kiva että raha jää omalle kylälle, täällä me naisetkin saadaan äänestää, jotenka maailman kehitystä ei voi estää.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      170
      1114
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      45
      753
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      27
      723
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      137
      708
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      669
    6. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      635
    7. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      208
      621
    8. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      164
      602
    9. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      590
    10. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      52
      580
    Aihe