Epäilen saaneeni koronan

Tässä samassa kerrostalossa jo vissiin 2 ihmistä kipeenä ja itselläkin jo muutaman päivän ollut lieviä hengitystieinfektion oireita. Onko Tampereella mahdollista että tultais kotiin ottamaan koronatesti?

Mies31v
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

En voi lähteä Tayssiin tai Hatanpäälle kun ei ole autoa enkä halua altistaa muita ihmisiä.

Mies31v

Äänestä

Minulla oli koronatauti jo kesällä 2018. Sain sen todennäköisesti raa'asta porsaan kasslerista grillaamisen yhteydessä. Hoidin oireet kaljalla.

Äänestä

Tää ei ole mikään vitsin asia.

T: Mies31v

Äänestä
  • Voitko saada tilattua tarpeelliset asiat kotiin tai tuttujen tuomana ovelle?
    Muiden joukkoon ei kannata lähteä, olipa oireiden taustalla vsikka flunssa.
    Oletko liikuskellut ihmisryhmisdä viime aikoina? Onko muilla samanlaisia oireita?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Voitko saada tilattua tarpeelliset asiat kotiin tai tuttujen tuomana ovelle?
    Muiden joukkoon ei kannata lähteä, olipa oireiden taustalla vsikka flunssa.
    Oletko liikuskellut ihmisryhmisdä viime aikoina? Onko muilla samanlaisia oireita?

    Lähibaarissa kävin viikko sitten ja olin jokusen tunnin sisätiloissakin eli oon ollut mutta en tiedä onko muilla mitään oireita.

    Mies31v

    Äänestä

Ihan turha sinne testiin on mennä, kun tautiin ei ole saatavilla lääkettä. Olet kotona, ja jos tauti menee pahaksi, soitat ambulanssin. Testejä ei tehdä kotona.

Äänestä

Minä voin tuoda sinulla kaIjaa ja tupakkaa, kun laitat tähän osoitteesi.

Bi-Setä'57

Äänestä

Toivottavasti toivut hyvin eikä ole vakavasta kyse.

Äänestä

Soita Terveyspalvelujen neuvontaan 03 10023 klo 7-22 tai muuna aikana Koronaneuvontaan 03 3116 5333. Hätätilanteessa 112.

Äänestä

Joo no ihan ok vointi tällä hetkellä mutta toimin toki edellämainittujen ohjeiden mukaan jos tarvis vaatii enkä liiku turhaan ihmisten ilmoilla.

Mies31v

Äänestä

Painovoimainen ilmanvaihto? Toimii kesäisin todella huonosti. Huohottaakin vielä ja levittää virusta asunnosta toiseen.

Äänestä

Jos ei ole pahoja oireita, niin sitten on aivan sama. Pysyy vain kotona ja sairastaa pois.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tässä samassa kerrostalossa jo vissiin 2 ihmistä kipeenä ja itselläkin jo muutaman päivän ollut lieviä hengitystieinfektion oireita. Onko Tampereella mahdollista että tultais kotiin ottamaan koronatesti?

Mies31v

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu