Lisää työpaikkoja

kun jätetään eläkeläiset töihin.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kuka maksaisi minulle palkan?

Äänestä

Yli satatuhatta työpaikkaa putkahtaisi pk-yrityksistä kun Suomessakin luovuttaisiin työsuhdeturvasta.
Silloin uskaltaisi palkata ja kännynräplääjä-saikuttajasta pääsisi eroon ilman hurjia kustannuksia.

Hyvä esimerkki Kuopiosta se 60 500 euroa maksanut irtisanominen:

Työntekijä ajoi kolarin firman autolla asiaa ilmoittamatta.
Kieltäytyi työtehtävistä ja myöhästeli töistä.
Kavalsi ovenavauspalkkion.

Ay-juristi ja demlatuomarit ansiokkaasti väänsivät irtisanomisen perusteettomaksi.

Äänestä
  • Katkera yrittäjä jolla kuplahintainen velkakämppä taas uikuttaa?

    Äänestä

  • Demlathan ovat pahin este sille että Suomeen syntyisi työpaikkoja! Niiden elämäntehtävähän on imeä porvari/työnantaja kuiviin!

    Äänestä

Tyhjästä siis syntyy työpaikkoja, kun etuuksia huononnetaan...

Äänestä

Uusia työpaikkoja ei synny siirtelemällä työttömiä ja eläkeläisiä momentilta toiselle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

kun jätetään eläkeläiset töihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu