Veneet takaisin ja elintaso pakolaisuus loppuu.
Kreikka teki sen mikä pitää.
Anonyymi
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Toivottavasti muut EU-maat seuraa Kreikan esimerkkiä.
Kaikki on saanut jo tarpeekseen näistä laittomista siirtolaisista.
Kreikalta hieno avaus....Oulusta voisi myös suorapalautuksena lähettää muutaman veneellisen kotimatkalle. Toivottavasti näitä voimakeinopalautusuutisia tulee sankasti lisää aivan välittömässä lähitulevaisuudessa. Yön timoille käytännönläheistä hardcore uimakoulua 2.0 !
Kreikka on kyllä järkiintynyt paljon tänä vuonna monelta kantilta.
JärkiMiehet tekee, mitä järkimiesten pitää tehdä. Ei koskaan, eikä missään olosuhteissa yhdenkään kansan pidä suostua, eikä antautua tuollaisten pakanalaumojen invaasion sotkemaksi ja tuhoamiseksi. EI Minkään syyn takia !
Nehän tuhoaa mistään mitään välittämättä auttajansakkin, kuten ruotsin totterohölömöille on jo käynyt, eivätkä edes kiitosta saa noilta asylumin mäläkättäjiltä.
Suomesta kannattaa poistaa suvakit ja järki palaa.
Lautalle?
Mutta kyllähän kaarnalaivainsinöörit ratkaisevat merihätäongelman tuossa tuokiossa. Minäkin tiedän. Lähetetään Hutisalo sinne kahden airon kanssa, niin kyllä ongelma järjestyy. Euroopan rannalle varmuudeksi miehet passiin, etteivät pyrkyröi suvaitsemaan Eurooppaan enää.
Niinpä, kun doorseista ja windowseista alkaa tulla vaikeaa populaa, on paras laittaa heti takaisin.
Kerrankin suora selkäisyyttä eikä hullu saksa Merkkelin käskyjä.
Ohutsalo merelle ja äkkiä , siellä hänestä voisi olla jotain hyötyä ajamalleen aatteelle. Suomessa hän kylvää vain tuhoa ja eripuraa.