Kohta Staputler "vakiinnuttaa"?

Lähipäivinä tulemme jälleen näkemään sen, millä konstilla sotahullu Staputler alkaa "vakiinnuttaa" Valko-Venäjän kriisiä. Ukrainasta ja Krimiltä löytyy hyvä esimerkki, joten täysin uusia toimintamalleja Staputlerin ei tarvitse keksiä.

https://yle.fi/uutiset/3-11496300

3

255

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaksi "sankaria", joista kumpikaan ei nauti kansalaistensa suosiota, vakiinnuttamassa tilannetta. Pakko myöntää etten haluaisi olla venäläinen,,, semmin kuin valko-sellainenkaan.

      • Anonyymi

        Mitenkä mahtanee vaikuttaa Karjalan palautukseen? Ettei menis Belarussialle?


      • Entinen toimintamalli toteutuu?

        Stahullulla Staputlerilla on tarkoituksena toteuttaa Valko-Venäjällä ihan perinteinen vakauttamismalli, joka on toiminut hyvin Krimillä ja Ukrainassa. Todennäköisesti se saadaan Valko-Venäjälläkin toimimaan.

        https://yle.fi/uutiset/3-11497086

        " Lukašenka keskusteli eilen Venäjän presidentin Vladimir Putinin kanssa. Tänään presidentit ovat käyneet uuden keskustelun, kertoo valkovenäläinen uutistoimisto Belta (siirryt toiseen palveluun).

        Keskustelun aihe oli sama kuin eilen. Putin vahvisti, että jos ulkopuolinen paine Valko-Venäjää kohtaan kovenee, Venäjä auttaa maiden välisen turvallisuusyhteistyösopimuksen mukaisesti. "


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      179
      5012
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      19
      4397
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3117
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2962
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2892
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2511
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1757
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      35
      1750
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      1741
    Aihe