Perussuomalainen tuottaa laadukasta, puhdasta ja hyvää ruokaa Suomen kansalle. Oletko tyytyväinen?
Perussuomalainen huolehtii syömisestäsikin
Anonyymi
34113
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Kyllä! Suomalainen ruoka on puhdasta ja turvallista.
PS:n on otettava enemmän alueiden asiaa haltuunsa petku-keput alkaa olla liian heikkoja puolustamaan alueita
Minulla pääsi nauru. Halla-aho viljelemässä. Tuotolla ei kissakaaan eläisi edes päivää.
En olisi koskaan uskonut että Kepukin vaipuu näin alas, joka on maaseudun puolesta puhuja ollut aina,jos tämä puolue kuvittelee että kun puheenjohtaja vaihtuu niin äänestäjät palaavat takaisin.Kyllä oli Kepun vanhaherra Väyrynen taseen oikeassa sanoessaan mikä on Kepun kohtalo tällä menolla.Mutta tämäkin satoi persujen laariin,kevään vaaleissa saadaan esimakua tulevasta kuinka alas puolue vajoaa.
Eiköhän kaikille tullut selväksi tämän koronan myötä että meidän täytyy pitää edes jonkinlainen varmuusvarasto elintarvikkeiden osalta.Kaikkea emme pysty tuottamaan itse, mutta sen minkä pystymme tekemään se tehdään emmekä ole kaikissa tuontiruuan varassa.Maanviljeliötä on syylistetty aivan tarpeeksi heidän saamiensa tukien takia.Mutta jos niitä ei makseta niin meidän maatalous romahtaa . Sitä ei potkaista uudelleen käyntiin senverran isosta asiasta on kysymys.
En oo! Mää syön vaan soijaa
Aloittaa ja kommentoi , demari vailla älyä .
Tästä lähtee... "Simo Grönroos tahtoo sinut kuntavaaleihin ehdolle"
youtube.com/watch?v=wJ4wwTKwapc
Hohhoijaa....
Jeppsssss...
Muista laittaa luupille hiiren oikeasta
Jokaiselle suomalaiselle on taattava sama terveellinen ja kotimainen ruoka kuin perussuomalaisille eli kolme pika-ateriaa ja sikspäkki kotimaista olutta päivässä .
Ei pidä unoihtaa Tony Halmeen höpö-höpö nappeja. Ei sitä nyt muuten ihmisestä tule persua ellei viinan kanssa ota höpö-höpö nappeja.
Demari ei kunnioita edes kuolleita , olitko olevinaan vitsikäs ? Pieni aivo ja mopollahan ei pääse mahottomia .
Taas persuvaletta. Persuthan on täällä mainostanert lidliä ja sen halpaa saksalaista dioksiinilihaa.
Lidlihän käyttää kotimaisia tuottajia
Demarit ulvoo vaikkei ole tietoa , mistään .
Perinteinen suomalainen kala- ja riistaruoka on maailman parasta kotiruokaa.
Kaukaa viisas perussuomalainen kantaa vyötäröllään vararavintoa ainakin ½ vuoden edestä.
Voi hellantuuteli mitä kommentteja , ja te älynjättiläiset äänestätte sitten demareita .
Ostan tätä nykyä mahdollisimman paljon ulkomaista ruokaa. Syynä persuja äänestävät maalaiset.
Mut eiks toi nyt ole epäisänmaallista rapautat Valtakunnan varmuusvarastojen toimintaa
Vai että "Valtakunnan" ja vieläpä isolla alkukirjaimella? Richard Walther Darrén vaiko Herbert Backen "isänmaallisilla" linjoilla?
https://fi.qwe.wiki/wiki/Hitler_Cabinet
Miten Perussuomalaiset lihatuottavat hyvittävät lihatuotannon kasvihuonekaasupäästöt?
Mitkä päästöt
Persuthan äänesti Brysselissä TTIP:n puolesta joka toteutuessaan olisi heikentänyt ruuan laatua ja suomalaisten maanviljelijoiden asemaa.
Ruuan laatua heikentää kokki (jos heikentää), eivätkä mitkään sopimukset.
Tutustu mitä ne sopimukset pitää sisällään niin ymmärrät Persujen petoksen suomalaisia kohtaan.
Transatlanttinen kauppa- ja investointikumppanuus (TTIP) on EU:n ja Yhdysvaltojen välinen vapaakauppasopimus, jota on neuvoteltu heinäkuusta 2013 lähtien. Neuvottelut oli tarkoitus saada päätökseen presidentti Obaman kauden aikana eli vuoden 2016 loppuun mennessä. Tässä ei kuitenkaan onnistuttu, ja tällä hetkellä neuvottelut ovat jääneet tauolle.
Eli Obaman kanssa yritettiin saada sopimus aikaan. No mikäs punavihreissä tässä närästi?
Olisiko nyt vaikka ruuan laadun putoaminen ja globalististen suuryritysten lisääntynyt valta tuon sopimuksen myötä. Miten punavihreys liittyy asiaan mitenkään, varsinkaan kun itse en meinaa heitä vaaleissa äänestää, kuten en myöskään Persuja.
Miten monta prosenttia Suomessa myytävästä viljasta on Suomessa viljeltyä? Ja sitten sama lähdemaatarkastelu hedelmien ja muiden kasvisten osalta ja lihan ja kalan osalta, kiitos.
Tuottaako persujen sisarpuolueen ruotsidemokraattien kannattaja laadukasta, puhdasta ja hyvää ruokaa Ruotsin kansalle?
Ps. Tekstiteeveessä oli muuten uutinen, että Euroopan äärioikeiston johdossa on enenevässä määrin naisia. Suomikin mainittiin, vaikka Purraa ei nimeltä mainittu.
Miksi elät siellä menneisyydessä? Eihän näillä palstoilla ole ollut luotseja enää vuosiin.
Kum minkin jätän syömättä.