Skopjen Saapujat

Välillä pöyristyttää Suomen hallinnon ja median asenne; Todennäköisesti suurin osa Turkuun saapuneista on mamuja kelan maksamalla lomalla olleita tai telakalle tulleita vierastyöläisiä? Mutta suurimmiksi syyllisiksi löydetään holtittomat kantasuomalaiset lomailijat!
3115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Taitaa aika harva lomailla tällä hetkellä Pohjois-Makedoniassa ja Sarajevossa. Maa on koronaluokittelussa tulipunainen, joten eihän turisti lähde sinne.

Äänestä

Missä petsu, siellä valhe. Ketjun aloittaja kertoo itsestään. Torstai klo 10.45, eli Kelan elättämä kantasuomalainen, ihan perus sellainen, on aloittanut ketjun.

Äänestä
  • Kelan rahoittamat lomat ovat enemmän sääntö kuin poikkeus. Vihreidenkin rakastama maahantulijoiden vyöry tuo aina vaan lisää ihmisiä tänne elätettäväksi ja kun päivärahat juoksevat niin kohta jo ollaan lomamatkalla maahan josta äsken lähdettiin maailmalle ja Suomeen parempaa elintasoa hakemaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Välillä pöyristyttää Suomen hallinnon ja median asenne; Todennäköisesti suurin osa Turkuun saapuneista on mamuja kelan maksamalla lomalla olleita tai telakalle tulleita vierastyöläisiä? Mutta suurimmiksi syyllisiksi löydetään holtittomat kantasuomalaiset lomailijat!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu