Ostaisitko tältä mieheltä tämän auton?

Anonyymi

23

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ostan käytettyjä Bentley-autoja ainoastaan Onni Sarasteelta.

    • Anonyymi

      en oo katttonu mut netti myynnissä saa tottua kaikkiin vedättäjiin ja pskaan.. en ihmetele jos noin lukee, kaikki vois kopsata alkuun

      mut todennäk. ei osaa hintaa oikein vaa laittaa..

    • Anonyymi

      tuota autoa saa korjata kuukaude välein ja paljoko sillo voi käyttää

      mittari ajettu ns. tili täyteen kuten hevosilla voi olla..

      paremmin tuo saisi rahaa kun antaisi veidä autoromuttamon, ne maksaa ihan hyvin kun osia myyvät erikseen ja peltiä ym. mitä irtoaa..

      itse yllätyin aikoinaan ja vielä ku pihasta noutaa, tuhti riihikuiva setelinippu käteen

      • Anonyymi

        Niinpä varaa antaa 7000€ suoraan näppii piti vielä antaa erikoisvanteet mukaan tankki täyteen


    • Anonyymi

      Mielenkiintoinen lohkaisu suunnilleen tonnin autosta. Sillä luultavasti hän tuskin saa edes 1400 euroa autosta. Ja oikeasti tuo nimen omaan on persaukisten auto. Toki lohkaisu voi tarkoittaa, että autoa on tullut katsomaan sellaiset, joilla ei ole ollut edes näin paljon rahaa...

      Tietenkään kyselyiden määrä ei sinänsä merkitse mitään, vaan tärkeää on saada oikeita ostajaehdokkaita. Sellainen, joka tulee katsomaan autoa, mutta ei anna edes tarjousta, on vain ajan hukkaa. Itse asiassa, jos myy vain yhtä autoa, tarvitaan vain yksi ostaja. Kyselyiden määrä ei merkitse mitään, yksi ainoa kysely riittää, jos kyseessä on ostaja.

    • Anonyymi

      Kuka ostaa tuon nimisiä kotteroita. Ne on täynnä mystisiä vikoja.

    • Anonyymi

      Autoon on tehty jakopään remontti, mutta omistajalle se on jäänyt tekemättä....;-)

      • Anonyymi

        Käyty hakemassa korjaamon pihasta vara-avaimella?


      • Anonyymi

    • Oman auton myyminen yksityiselle on niin perseestä, että ilmoittajakin ilmeisesti on läpeensä kyllästynyt renkaanpotkijoihin, tinkaaviin, pohdiskelijatyyppeihin,, idlaaviin idiootteihin ja muihin nillittäjiin, että moinen brutaali ilmaisu tuli tunteenpurkauksen omaisesti ilmoitukseen kirjoitettua.

      • Anonyymi

        Olettaa, että Kiasta saattaa koitua pian harmia ja haluaa varmistaa, että ostaja tajuaa riskin. Ei jaksa jankata persaukisten kanssa.


      • Anonyymi

        idlaaviin?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Olettaa, että Kiasta saattaa koitua pian harmia ja haluaa varmistaa, että ostaja tajuaa riskin. Ei jaksa jankata persaukisten kanssa.

        Läheskään kaikki "halvalla" yksityiseltä autoa ostavat eivät ymmärrä, että käytetty auto myydään sellaisena kuin se on, vikoineen kaikkineen, ellei nyt kyseessä ole rikollinen petos, jonka selvittämisessä menee sitten rahat niin myyjältä kuin ostajaltakin.

        Tuore katsastuskaan ei takaa sitä, etteikö seuraavalla viikolla autosta voisi esim. vaihteisto mennä palasiksi.

        Halvemmalla saa, mutta riskit ovat suuremmat.


      • Anonyymi kirjoitti:

        idlaaviin?

        Slangia, Et vissiin ymmärrä, mutta tarkoittaa henkisesti joutokäynnillä kulkevaa jamppaa.


      • Anonyymi
        Kollimaattori kirjoitti:

        Slangia, Et vissiin ymmärrä, mutta tarkoittaa henkisesti joutokäynnillä kulkevaa jamppaa.

        Idling engine = moottori tyhjäkäynnillä.


      • Anonyymi

        Niin niitä paljon potkitaan renkaat eikä ollenkaan rahaa maksaa hintaa puota vähän vielä vähän


    • Anonyymi

      Kaiken huippu myin Micraa 2 tuntia kahvia kului saatiin myytyä kovalla luotolla

    • Anonyymi

      Pimeää kauppaa tekevä JOBBARI myyjänä, kenties vähemmistökansalaisia ilmoitustekstistä päätellen.

    • Anonyymi

      Entä jos kottero särkyy koeajossa

    • Ei tuo ole auto vaan KIA.

      Mitä mieltä? =)

    • Anonyymi

      Juu. Marraskuussa katsastus. Todennäköisesti " pientä " laittoa, tai isompaa ennen kuin läpäisee? Ylihintainen romu.

      • Anonyymi

        Kia
        Köyhien
        Ihmisten
        Auto

        Kaverilla kolme ilmoitusta autoista varmaa jobbari


    • Anonyymi

      Kollimaattori on KIAn vannoutunut fani ja omistaja.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      93
      4722
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3902
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      204
      3768
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      88
      2169
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1951
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1328
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      131
      1214
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      161
      1183
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1085
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      934
    Aihe