Uusi viehättävä ja järkevä nuori nainen on ilmestynyt parrasvaloihin!

12

<50

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miltä tuntuu olla hyödyllinen idiootti-schill?

      • Persekärpäseni alitti riman..... :-)


      • Anonyymi
        nasuvaan kirjoitti:

        Persekärpäseni alitti riman..... :-)

        Pidin sinua hyödyllisenä idioottishillinä, mutta yliarvioin sinut. Olet pelkkä idioottishill.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pidin sinua hyödyllisenä idioottishillinä, mutta yliarvioin sinut. Olet pelkkä idioottishill.

        Omilla aivoillaan ajattelevat ihmiset tuottavat usein pettymyksentunteita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Omilla aivoillaan ajattelevat ihmiset tuottavat usein pettymyksentunteita.

        Se että lammasmaisesti määkii kerrotut "totuudet" ei ole omilla aivoilla ajattelua.


    • Anonyymi

      Miksi pitäisi kuunnella halpoja kopioita kun voi katsoa suoraan lähdeteosta, Russian todayta.

      Nätti kuten Eirene Tatianus mutta feikki. Levittää täydellistä venäjän lännen vastauista äärioikeisto probagandaa missä “oppikirjamaisesti” länsi on satanistinen paha, ei mitään todisteita. Venäjän agressio naapureita kohtaan on täyttä totta. Putinin kavereita keljuttaa kun eu pysyy yhtenäisenä ja Nato euroopassa. Mitä nyt Suomi eroaa ja joutuu venäjän otteeseen - kukas tyhmiä auttaa sitten, turha ruikuttaa.

    • Suomessa tämä mainittu pisteytysjärjestelmä on jo olemassa, sitä ylläpitää suomen asiakastieto oy, ja perintätoimistot pitää huolen että asiakkaita riittää.

      Valtio suoltaa kunniallisille kansalaisille autoilusta parkkisakkoja, ylinopeussakkoja, veroja, vakuutusmaksuja. Jos palkka ei jonkin yllättävän menon vuoksi riitä jonkun laskun maksamiseen, niin viranomaiset vie asian korkoineen ja perintäkuluineen raastupaan, ja viaton kansalainen menettää luottotietonsa.

      Sama rike päivitetään uudestaan luottohäiriöksi vuoden parin välein, koska entiset merkinnät poistuisivat 4.ssä vuodessa.

      Tätä maksuvaatimusten lähettelyä, ja kansalaisten pisteytystä maksuhäiriömerkintöjen määrän mukaan jatketaan niin kauan kunnes velka 15.ssä vuodessa vanhenee, tai viaton kansalainen armahdetaan ja päästetään velkasaneeraukseen.

      • Anonyymi

        Aika kauan saa laskun maksua viivyttää että raastupaan joutuu. Kyllä se on silloin ihan itse ansaittua.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Aika kauan saa laskun maksua viivyttää että raastupaan joutuu. Kyllä se on silloin ihan itse ansaittua.

        Laskut kasvaa äkkiä korkoa perintäkuluineen. Vaikka sähkölasku, alunperin 20€ voi muutaman kuukauden perintäkulujen ja korkojen jälkeen olla helposti summa kohonnut kymmenkertaiseksi. Parkkisakot kasvaa korkoa vielä nopeammin. Alappa sitä sitten näitä laskuja korkoineen lyhentämään ja maksamaan kun samalla uusia laskuja tuppaa sisään ovista ja ikkunoista.

        Monella ainut vaihtoehto on luopua työpaikasta ja myydä auto. Sitten päästää kaikki laskut ulosottoon ja hakea velkasaneerausta. Valtio menettää siinä verotuloja ja laskuttajilta jää lopulta rahat saamatta. Nykyinen perintätoimistojen riisto korko perintä systeemi ei ole järkevä kenenkään kannalta,


    • Anonyymi

      Toi ei ole mikään valkoinen vasemmistoliberaali nainen. Sillä on reaaliteetit tallessa, valitettavasti naisista alle 20% on samanlaisia ....

    • Hieno löytö. Videon pääviesti sisältää ripauksen anarkismia.
      Pääpointtina: meillä on perustuslaillinen sananvapaus. Normaalien käytössääntöjen ja hyvän maun rajoissa.

    • Anonyymi

      Kiva katsella kaunista likkaa🤣

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      44
      3022
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2641
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2594
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      104
      2277
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      48
      2104
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      342
      1893
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1556
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1408
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1228
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      28
      1185
    Aihe