Länsivalta yllyttää valkovenäläisiä vallankumoukseen ja tarjoavat parempia kauppasopimuksia parempaan hintaan.
Länsivallat kehottavat vallankumoukseen
17
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Länsivallat ovat palkanneet valkovenäläisiä vastustamaan Venäjän väliintuloa. Länsivallat ovat tarjonneet näille parempaa elintasoa länsivaltojen liittolaisena. Sky News.. https://youtu.be/s5wpdrUI22k
- Anonyymi
Venäjä tarjoaa sotavoimaa ja länsivallat kauppasopimusta parempaan elämään. Kumman valkovenäläiset valitsee. Pakkotyön 250 eurolla kuukaudessa Venäjän valvonnassa vai työn länsivaltojen yrityksissä 1 000 eurolla kuukaudessa?
- Anonyymi
Ainoastaan Venäjän sotilaallinen väliintulo estää Valko- Venäjää kääntymästä Lännen puolelle. Lännen ja Idän raja siirtyy itään päin.
- Anonyymi
Tihanovskaja on jo aloittanut neuvottelut länsivaltojen kanssa. Venäjän on jo hävinyt.
- Anonyymi
Naton pitäisi nyt asettaa Tihanovskajalle diplomaattinen suoja.
- Anonyymi
Kyllähän siellä kannattaisi aloittaa venäläiskevät
- Anonyymi
Putinin kaveri ja Valko-Venäjän vihollinen. https://youtu.be/4wDDh5d8cEo
- Anonyymi
Euroopan synkin diktatuuri kaatumassa vihdoinkin. Naapuri Venäjän aika tulee myöhemmin.
- Anonyymi
Venäjä demokratian kannalta malli Maa
- Anonyymi
Jos Venäjä marssii Valko-Venäjään niin Venäjän armeija jatkaa Liettuaan jne. jopa Norjaan asti. Mitä tekee Nato.? Antaako pikkusormen Venäjälle ja Venäjä vie koko käden.
Liettuan kautta on vain pieni matka Venäjän omistamaan Kaliningradiin. Koska Liettua kuuluu Natoon, niin tuskin Venäjä saa jalansijaa sille käytävälle.
Baltian maat tekivät oikean ratkaisun Natoon liittyessään, varsinkin juuri Liettua. Kaliningradin alue rajoittu etelässä Puolaan, joka sekin on Naton jäsen. Kaliningradin alue on siis Venäjän kannalta harmittavasti Naton ympäröimä. Venäjä tuskin toivoo lännen lisäävän vaikutusvaltaa Valko-Venäjälläkin. Hyökkäävyyteen Venäjä ei pysty, korkeintaan Valko-Venäjän rauhoittamiseen jollakin poliittisella manööverillä.
- Anonyymi
Ranska tarjoaa apua yhdessä Saksan kanssa rahallisesti
- Anonyymi
Putin on varoittanut sekaantumasta tilanteeseen ulkovaltoja
- Anonyymi
Persujen jumala Putin vaihtaa vain uuden miehensä Valko-Venäjän johtoon. Ei tässä muusta ole kyse. Persut voivat rauhoittua.
- Anonyymi
Joko Ukrainan kautta toimitettu aseita valkovenäjälle opposition käyttöön
- Anonyymi
EU valmis tukemaan rahallisesti opposition toimintaa
- Anonyymi
Joko Ukraina aseistaa opposition toimintaa lännen tuella
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad1011795- 591170
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4441139- 1701043
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän131822- 58821
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä49766- 84763
- 51718
- 57681