Taas on nuoriso ryhdistäytynyt; uimaponnin kallioihin on maalattu "kirkkoveneitä" ja erästä henkilöä solvataan nimellä sukupuolisesti tietynlaisella ilmauksella. Taitaa täyttyä kunnianloukkaus-rikoksen tunnusmerkistö, jos maalari saadaan selville.
Koivuniemen uimaponnin uudet maalaukset
Anonyymi
2
107
Vastaukset
- Anonyymi
Eikö se tunnusmerkistö sitten täyty, jos henkilöä ei saada selville?
- Anonyymi
ai uima pönnin vai bönden,,hääh,,joikhaa jolophi ithes muualhe
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733414Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91901Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241279- 1331127
- 1001033
- 60964
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil68961Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6925- 84899
- 34830