Sinne ne verorahat menneet on

19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

On se mahdotonta "rahanroisketta"!

Äänestä

Ei olla köyhiä eikä kipeitä

Äänestä

Ajatelkaa, kuinka rikas Suomi olisi, ellei rahoja leviteltäisi holtittomasti ympäri maailmaa.

Äänestä
  • Ois muuten rikas maa jos kaikki noi turhat Kreikka yms Afrikka yms miljardit ois jääny jakamatta

    Äänestä

Suomalainen ei tue oman maan kansalaisia, mutta ulkomaalaisille rahaa kyllä riittää jaettavaksi.

Suomalaisilla on kova kademieli oman maan ihmisiä kohtaan.

Äänestä

Vihervassut haluavatkin pitää suomalaiset köyhinä, jotta heille riittää jatkossakin äänestäjiä.

Äänestä

Sitä saa kyllä ihmetellä, kuinka verovaroja levitellään ympäri maailmaa. Eikö tuon pitäisi olla vapaaehtoista jakoa, jonka jokainen tekisi ihan itse. Ei kai eduskunta ole sitä varten perustettu, että ne jakavat rahoja minne sattuu.

Äänestä

Me oomma aina sanonehe notta raha o kuin tunkio, se on arvootonta jos sitä ei levitä.

Jussi H.

Äänestä
  • Li Andersson on samaa mieltä mutta hän ei tarkoita rahaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Li Andersson on samaa mieltä mutta hän ei tarkoita rahaa.

    Li on viimeisissä kuvissa sen näkönen että ainoastaan matut tai sokeet vaivautuu.

    Äänestä

Vihervasurifemarit taitavat olla vihamielisen ulkovallan agentteja, joiden tarkoitus on tuhota talouttamme.

Äänestä

Päättäjien lähipiiri on noissa hankkeissa saamapuolella ei ne niihin muuten mitään antaisi.

Äänestä

Kun katsoo tuota rahanjako listaa tulee vaan mieleen mitä me sillä hyödytään nyt kunnissa ei ole rahaa mihinkään tiet rapistuu yms mutta Ulkomaille kyllä riittää

Äänestä

Otetaan vaan velkaa että saadaan lähetettyä rahaa kaikenmaailman hömpötyksiin toki virkamiehet ottaa omansa

Äänestä

Marinerin hallituksen otettava suomea varten oma tukipaketti joka on ainakin 60miljardia...

Äänestä

1032 miljoonaa euroa vuonna 2020. Siinä sitä on ihmettelemistä. Eiköhän tuokin raha olisi viisaampi käyttää kotimaan hyväksi.

Äänestä
  • Hyvin näyttää valtiolla rahaa riittävän. Turha voivotella rahapulaa.

    Äänestä

Kepuministerit leikkasivat maakuntien tierahoista

Äänestä

Vain yksi puolue ei hyväksy moista tuhlausta muut ilomielein ja osa laittaisi enemmänkin menemään mitäs omista

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://um.fi/kehitysyhteistyon-uusimmat-rahoituspaatokset Ei ihme että omille ei riitä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu