Voiko Lapuan joessa uida

Anonyymi

Ihan tiedustelen onko turvallista, niinkuin ettei terveys mene

20

756

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Paha mennä kenenkään terveyden menemisestä mitään sanomaan niinkuin...
      On joessa niinkuin tähän asti kyllä uitu.

      • Anonyymi

        poltakko tupakkia ? juokko viinaa ? syökkö makkaraa ja voita ? jos yhteenkään kohtaan vastaat kyllä niin uimaan vaan !


    • Anonyymi

      No poltakko tupakkia ? juokko viinaa ? syökkö makkaraa ja voita ? jos yhteenkään kohtaan vastaat kyllä niin uimaan vaan !

    • Anonyymi

      Vähän riippuu mistä roikkuu. Kesäheltehillä sinilevää ja sateilla kaikki pelloilta tullu paska laimennettuna muulla jätevedellä. Uida voi toki mutta suu kiinni.

      • Varmaan mukava uida kaiken maailman ruikun seassa


      • Anonyymi
        Riippu_tissi kirjoitti:

        Varmaan mukava uida kaiken maailman ruikun seassa

        Uimataidottomat hiliaa! No, puupäät pysyy kyllä pinnalla.


    • Anonyymi

      Ganges on Varanasin kohdalla siitä kummallinen, että vain toisella puolella jokea on rakennuksia. Toinen ranta on täysin tyhjä ja siellä on pelkkää hiekkaa. Tämä johtuu vanhasta uskomuksesta, että jos sattuu kuolemaan tuolla vastarannalla, syntyy seuraavan kerran uudelleen aasina. Silti vastarannalla voi nähdä joitain ihmisiä, venekuntia ja puhveleita. Nämä kaiketi uhmaavat kohtaloa eivätkä usko kuolevansa kovin pian.

      EIKÖHÄN TÄMÄ SOVI PAREMMIN TUOHON kiikuvaan SEINÄSJOKEEN
      - kurijen nevalla kahaluutettuja

      • Anonyymi

        Ota kengät pois jalasta SEISOT PYHÄLLÄ MAALLA

        Koska Varanasiin tullaan mielellään kuoleman kolkutellessa ovia, järjestetään siellä myös paljon hautajaisia. Intiassa vainajat yleensä polttohaudataan ja Varanasissa tuhkat ripotellaan Ganges-jokeen. Gangesin varrella on polttohautauslaitoksia, ja kuka vain voi mennä katsomaan, kun kuolleita poltetaan rannalla avonuotioilla. Nykyään Varanasissa järjestetään myös tehokkaampaa polttohautausta kaasukäyttöisissä uuneissa. Monet kuitenkin haluavat tulla poltetuiksi pyhässä tulessa. Gangesin rannoilla on näitä ikuisia pyhän tulen tulisijoja, joista tuli otetaan krematointia varten. Näiden tulisijojen luo ei saa astua kengät jalassa.


    • Anonyymi

      En menis, varmaan sais kaikenmaailman näppylät ja iilimadot.

      • Anonyymi

        Mitäs siäkin suuhus työnnät
        - voihan herran tähen ja tuollaista silti höpötät
        - mitähän matoa siellä sisälläs jyllää


    • Anonyymi

      ituniskat työtää kaiken paskan sinne.RAAKANA.

      • Anonyymi

        Laps rukat on tämösiä mietteineen ja silti joka päivä näitä pitää syöttää


      • Anonyymi

        Kylä se tuo näyttää seinästen visioilta, voihan herttinen aika ja mukas sivistystä vielä


    • Anonyymi

      Kyllä siellä rapasammakkoa voi uida.

    • Anonyymi

      Kaupunkin hornetti mies voi vaikka juoda sitä?

    • Anonyymi

      Mtähän kohtaa lapuanjokia tarkootat se on aika pitkä lähtöö kuortaneenjärvestä ja päättyy merehen

    • Anonyymi

      Aina sitä kohtaa missä on maataloo joen reunalla

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      35
      2730
    2. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      12
      2527
    3. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      37
      2248
    4. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      16
      1836
    5. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      49
      1504
    6. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      34
      1456
    7. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      37
      1432
    8. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      24
      1341
    9. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      24
      1108
    10. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      18
      1053
    Aihe