Naapuri osta hyvä Keskussairaala

Anonyymi

Lappeenrannassa sairaala tulossa myyntiin. Kouvostoliitolle oma , ei tarvitse valittaa ja Kotkaan ajella. Kouvolan Vesi haisee , pumpataan lietettä pohjalla.

7

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ratamon tapahtumat käynnistyvät, kun Supo saa tutkittavakseen äärimmäisen tulenaran jutun. Venäläinen oligarkki Arkadi Akulov kiristää luottamuksellisia tietoja Suomen pääministeri Sipilältä ja tilanne riistäytyy käsistä nopeasti. Lopulta pelissä on Suomen kansallinen turvallisuus. Sarja perustuu Arto Ratamo -kirjoihin.

    • Anonyymi

      Moottoritie on kuuma Lappeenrantaan, oispa vielä pendeliino.

    • Anonyymi

      Kouvolaan sataa rahaa, Lotto ja Lumon.

    • Anonyymi

      Satsataan oikein paljon rahaa urheiluseuroille, kansa tervehtyy eikä sairaaloita tarvita.

    • Anonyymi

      Eikö ne kiinalaiset jo ostaneet kerran sen Valkealan sairaalan vai mistä ne veloituksetonta hierontaa tarjoilleet olivatkaan kotoisin?

    • Anonyymi

      Kouvolassa on pehmeää vettä, pehmeä vesi säästää pesuaineita. Kovin on erikoiset säästökohteet Kouvolassa.

      Mutta, itse Kouvolassa näyttää pestävää riittävän näin naapurin näkökulmasta.

      • Anonyymi

        Taisi vesilaitoksen pomokin mennä pesuveden mukana.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      134
      7316
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      14
      2680
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      274
      1333
    4. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1069
    5. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      171
      1020
    6. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      73
      971
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      950
    8. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      79
      804
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      15
      783
    10. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      18
      761
    Aihe