Ne marinilaiset syrjivät häntä. Käännetään aina selkä, kun tulee paikalle, pikkulinnut laulavat SDPstä.
Antti Lindtmania kiusataa SDPssä
Anonyymi
6375
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 63
Vanhimmat
Antti koutui nyt sivuraiteelle
Väärä sukupuoli koitui kohtaloksi?
Sukupuolen voi nykyään korjata oikeaksi. Marinin sdp:ssä taitaa olla Antille ainut vaihtoehto, munat veks, jos haluaa puolueessa vaikuttaa.
Ei pelkästään, myös väärä väri ja väärä sexuaalinen suuntaus.
Taitaa syödäkin väärin...
Höpö,+höpö+te+kokoomuksen+ja+EK:n+trollit+levitätte+vaan+satujanne+foorumeissa+ja+oikeisto-omisteisen+valtamedian+jutuissa.+SDP:n+lähes+25%:n+kannatus+pelottaa.
Eikös se ole sulanut alamäki alkaa
Kannataisko alkaa homoksi?
Mafia päättää mitä tehdään
Ajetaan ensin sivuraiteille
Narsissilla on aina hovinsa, ja demariämmät ovat niille juuri sopivia luonteensa takia.
Sanoisin että se on kiusaamista
Ei ole, politiikassa.
Se on pesiytynyt sinne
Mummoihinsekaantujia harvemmin ylistetään.
pervohan se on
Pappako siellä puputtaa?
'Pikkulinnut laulavat' on vain kaunisteltu nimitys juoruilemiselle. Sillä ei ole mitään arvoa. Ja jos sen juoruilunkin hoitaa nimettömänä, siltä menee vähäinenkin uskottavuus. Sankooko Lindtman asiasta jotain ja jos, niin keitä hän mahdollisesti syyttää? Ja mitä nämä asiaan kommentoivat?
Kyllähän tuon tyhmempikin on huomannut, ei siinä tarvitse pikkulintujen laulella, että Rinne syrjii nuorempaa kaimaansa. Keräsi Marinille ääniä, jotta Antti L. ei päässyt pääministeriksi.
Pitää kysyä Al Taeelta ja Husu Husseinilta
Milloin niiden herrojen puheet valtionsyyttäjä ottaa yyniin?
Oikeusasiamies hoitelen hommasi??
Monet niista onkin patologisia valepukkeja
Krista Kiuruhan peesasi Marinin pääministeriksi. SOitti jopa sairauslomalaiselle että nyt ämmä äkkiä tänne niin äänestetään Marin pääministeriksi. Siksi Kiuru saa nyt sössiä niin paljon kun haluaa. Muistatteko miten Sipilä suojeli Berneriä. Taas mentiin.
Ei Kiuru ole sössinyt, vaan hoitanut koronatilanteen nyt hyvin jämäkästi.
Linkki?
Muistatteko?
Kansanedustaja Sanna Marin puhui autoverotuksen kiristämisen puolesta ja käytti esimerkkinä hyväosaisia, jotka ajelevat uusilla Skoda Octavioilla.
Antti Lindtman ajeli uudella Skoda Octavialla.
Nyt Sanna ajelee uudella isolla BMW:llä, jossa on erikoisnahkapenkit, joiden valmistamiseen on täytynyt tappaa enemmän nautoja kuin tavallisiin BMW:n nahkapenkkeihin.
Sannalla on lisäksi 17 palvelijaa.
Antti ajelee jo vanhenevalla Skoda Octaviallaan, jossa on kangaspenkit.
Voi voi Antti parkaa, kuinka se nyt selviää. Minä taas ajan vanhalla Toyotalla, ja olen tietenkin nyt aivan kauhean kateellinen.
Tai sitten en.
Demarit++on+sukkahousupuolue,++se+on+naisten+ylivoimaisesti+miehittämä+puolueorganisaatio.++
Tällaisissa+naisvaltaisissa+porukoissa+aletaan+helposti+nyrpistellä+ja+kääntää+selkää+paikalla+oleville+miehille.+He+edustavat+naisten+mielestä+vanhoillisuutta+ja++naisten+asemaa+väheksyvää+setämies+asennetta.
Toinen++vahvasti+naisvaltainen+puolue+on++Vihreät,+sen+kannattajakunnasta+ja+puolueen+johtoelimistä+jopa+80%+on+naisia.++Vihreät+naiset+nyrpistelevät+jopa+entiselle+puheenjohtajalleen+Osmo+Soininvaaralle,+hänen+sanomisiaan+ei+haluta+enää+kuunnella.+
Yhtä+lailla+Vihreälle+sivuraiteelle+on+ajautunut+entinen+puolueen+kultapoika+Antero+Vartia.+Vihreät+naiset+pitävät+jo+häntäkin+Soininvaaran+lailla+liian+oikeistolaisena.
Lindtman on "heinäluomalainen" ja sitä eivät marinilaiset femakot siedä. Siitä huolimatta SAK sietää Marinia, kun ei muutakaan ole tarjolla.
Antti Rinne yritti suojautua parhaansa mukaan puolueen oikeisto- ja feministisiiven hyökkäyksiä vastaan, mutta mikään ei riittänyt.
Oikeisto ei koskaan antanut anteeksi sitä, että Rinteellä on Ay-tausta ja muutenkin kallistelee vasemmalle (käsittääkseni sdp:n kannattajat ja äänestäjät olivat toivoneet juuri sitä ja tulosta syntyi) ja feministisiipi ei antanut anteeksi sitä, että Rinne sivutti Urpilaisen (tosin ihan reilussa äänestyksessä kun Urpilaisen johtamana puolueen kannatus oli vajonnut ennätysalhaalle).
Aikoinaan Heinäluoma kammettiin PJ:n paikalta väärän sukupuolen vuoksi ja nyt oli vuorossa Rinne.
Kyllä nyt ja jo pidempään puolueessa ovat puhallelleet aika erikoiset tuulet. Valitettavasti, eihän tällaisesta sukupuolisegregoinnista voi seurata mitään hyvää.
Valitettavan totta taitaa olla nimittäin jos SDP kaatuu myrkylliseen feminismiin, aika vähän on duunarilla vaihtoehtoja sen jälkeen.
Olet ilmeisimmin koomikko, tai sitten olet aivan täysi vati.
>>feministisiipi ei antanut anteeksi sitä, että Rinne sivutti Urpilaisen kun
Urpilaisen johtamana puolueen kannatus oli vajonnut ennätysalhaalle.>>
Tuo Demarien sisäinen kuppikuntaisuuksien jako on täyttä sekasotkua. Puolueen feministisiipi kantoi koko Antti Rinteen puheenjoitajakauden 2014...2020 ajan kaunaa Rinteelle siitä, että tämä haastoi Urpilaisen piheenjohtajakisassa 2014 keväällä.
Toisaalta nimenomaan Sanna Marin alkoi joulukuussa 2013 lehtijutuissa vaatia, että Urpilaiselle on saatava haastaja, koska puolueen kannatus on niin alamaissa. Marin tuki nimenomaan Antti Rinnettä haastajan tehtävään.
Nyt puheenjohtajana on Sanna Marin, joka oli alun perin Urpilaisen syrjäyttämistä käynnistelemässä. Silti femakkosiipi on edelleen katkera ja vihainen Antti Rinteelle, jostakin kummasta syystä.
Uutena puolueen naisten hampaisiin on joutunut Antti Lindtmann, joka ei ole suostunut ottamaan edes Marinin tarjoamaa ministerivakanssiakaan vastaan. Lindtmannia pidetään vaarallisena, sisäisen opposition miehenä, ja feminististen arvojen huonona puolestapuhujana.
Onneksi Urpilaisesta ei tullut puheenjohtajaa, olisi SDP mennyt kokoomuksestakin oikealta ohi, jos niin olisi käynyt.
Jännä ilmiö tosiaan tämä, että naiset syövät, jos niiden lukumäärä kasvaa tietyn prosentin organisaatiossa, miehen sieltä pois. Mihinköhän evoluutiopsykologiaan tuokin perustuu. Tämä on nimittäin duunissa nähty niin usein, ettei kyse voi enää mistään sattumasta.
"Vihreiden puheenjohtajana toimii Maria Ohisalo ja puolueen
varapuheenjohtajat ovat Riikka Karppinen, Fatim Diarra ja
Jaakko Mustakallio."
Yksi kiintiön.e.e.k.e.rinä mukaan otettu mieskin on päässyt Vihreiden varapuheenjohtajaksi saakka,
Kyseinen Fatim Diarra sai tällä viikolla pöllytystä, otettuaan vastaan 3000 € arvoisen lahjuspyörän. Kun käry kävi, Suomen omanatuntona toimiva Vihreät neuvoi Diarraa nopeasti maksamaan pyörän omilla rahoillaan.
Kyllä tässä jo tavallinen kansalainen hikeentyy
Hiihtää samaa latua valmennus puuttuu
Antti L ei ole uskottava demari. Pikemminkin kuuluu pääkaupunkiseudun herrakerhoon kuin demarijohtoon.
Oliskohan ne samat pikkulinnut taas livertämässä täysin omiaan, pelkästään mustamaalatakseen pääministeriämme, kuin keksityssä Niinistön ja Marinin kauheassa riidassa, jonka presidentti Niinistö ampui tänäänkin Ykkösaamulähetyksessä alas täytenä valheena!
Ketäs siellä Utvassa onkaan niitä hallituksen jatkuvasti haukkuvia ja yhteiskuntarauhaamme häiritseviä räksyttäjiä?!!
Marin kehitti kansaa varten tänään hyvän vessansiivousvalheen. Näin tehdään politiikkaa. Todellisuudessa puukotettiin Vantaan Anttia.
Tässä liverryksessä lienee kovin livertäjä ollakin Iltalehden hallitusvastainen Juha Ristämäki avustajanaan aikaisemmin normaaliksi toimittajaksi mielletty Lauri Nurmi.
Nurmi on kirjoitustensa perusteella patamusta oikeistolainen.
Varmaan vituttaa?
Rinne ja naiset. Rinne miehenä kokee kilpailijakseen Antti Lindtmanin siksi koko ajan työntää häntä pois.
Antti Lindtman on fiksuimpia demaripolitiikkoja, mutta hän ei ole päässyt urallaan eteenpäin, kun Rinne häntä kampittaa.
Älä valehtele!
Antti Lindtman ja Antti Rinne arvostavat toisiaan.
Persut muut ääliömäiset oikeistolaiset ovat rääkymässä vaan pelkästään keksimiään valheita toisista puolueista ja kaikista ei-persuista.
Ei ole valetta. Kyllä asiasta perillä olevat tietävät totuuden. Turha siitä on täällä riidellä varsinkin sinunkaltaisesi kanssa, joka ei tiedä asioista mitään.
Demareissa on akkavalta ja Rinne häärii siinä mukana. Miehet paitsi Rinne ovat sivussa ja hiljaa. Antti Lindtman on pyrkinyt vähän esille syystä ja hänet on sysätty syrjään.
No hei, kaikella tällä populistisella valehtelemisella on tarkoitus ainoastaan haukkua Sanna Marinia ja Sanna Marinin hallitusta.
Sanna Marini, kun voitti kisan puolueen puheenjohtajuudesta, niin se raivostuttaa niin paljon oikeistolaisia piirejä, että keksivät sitten Antti Lindtmanin kiusaamisen ihan omasta sairaalloisen valheellisesta päästään.
Tampereen vanhukset ovat huolissaan, kun Marin vähensi hoitajien määrää.
SDP:ssa ei kiusata ketään sillä SDP on feministinen puolue ja feministit eivät kiusaa feministejä.
Lopettakaa siis puheet kiusaamisesta.
Se on ihan eri asia, että miehet ovat ahdasmielisiä mulkvisteja, joilta puuttuu kokonaisvaltainen näkemys ja jotka näkevät naiset vain seksiobjekteina. Sitä ei pidä tietenkään suvaita myöskään SDP:ssa koska ei kerran Vihreissäkään.
Kyllähän valtapelin on nähnyt ja demarien kaksi leiriä. Mitä tuosta riitelemään.
En tiedä mistään naisiin kohdistuvasta sovinismista demareissa. Nykyään naiset ovat kaikkialla niin herkkiä kaikelle jopa normaalille miesten käyttäytymiselle, tekevät omia johtopäätöksiä.
Maahanmuuttajamiehet voivat alistaa ja käyttäytyä naisia kohtaan kuinka törkeästi vain. Se on suvaitsevaisille naisille ihan hyväksyttävää.
Sinähän se sanoit demarimiehistä on tehty feministejä. Täytyy olla kuin nainen tai jos on mies, niin vaikenee.
BLM protestoijat hakkaavat jo eläimiäkin kuoliaaksi. Joten ei ihme, jos Sanna Marinin kannattajat kiusaavat Lindemania. Kannattaahan demarit nyt johtajansa tavoin eläinten kuoliaaksi hakkaamista, koska Suomessakin on rasismia.
Kaikki lehdet menivät Marinin vessansiivouspropagandaan.
Parisuhdehaastatteluja, hääriemua ja toiveita asua maaseudulla uuden vauvan kanssa. Jokaisen mummon unelmaminiä.
Ihan valetta koko juttu. Marinin tukijoita ei ole suosittu mitenkään.
Feminismi on ainoastaan naisasialiike, eikä sillä ole sukupuolten tasa-arvon kanssa mitään tekemistä. Valitettavasti tuntuu siltä, että SDP on ajautunut jo sen kriittisen pisteen ylitse, jossa mies kykenisi toimimaan puolueessa itsenäisesti poliitikkona ilman naisten lupaa ja sen saamiseen liittyvää etovaa hännystelyä. Tuskin enää nähdään MIEHIÄ SDP:n keulakuvina, ellei sitten naishegemonia joudu vastoin ideologiaansa, markkinointi mielessä istuttamaan ns. miehen jollekin "pallille".
Eikös kuitenkin insesti-isä ollut kovasti suosittu miesjäsen puolueessa?
Palkitsivat myös Taatelia.Typpurainen aivan taatelimehuissaan.
Tatti Töppyräinen, seksuaalirikos-Oulu: Maahanmuutto kymmenkertaistettava!
Kaikki myivät itseään kansalle
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/262b1885-00aa-4d5e-b53f-0028bc75ae13
Antti Lindtmania ei saa enää edes mainita