Porno on miesten seksuaalista riistoa

Anonyymi

Pornoteollisuus hyödyntää sitä, että miehen seksuaalisuus on visuaalisempaa kuin nainen: näköhavaintoon perustuvat seksuaaliset asiat kuten rinnat, takapuoli, vulvan seutu. saavat miehen huomion. Tämä on kokeellisissa testeissä aivokuvissa havaittu: naiset eivät kiihotu visuaalisista seksuaalisista ärsykkeistä samalla tavalla kuin mies. He tarvitsevat siihen kosketusta.

Nyt miehistä ja pojista on tehty vapaata riistaa elokuvatähdille, vähäpukeisille mainosmalleille ja pornon esittäjille. Pojat katsovat älypuhelimistaan pornoa jo hyvin varhaisessa iässä, esim. jo 8-vuotiaana. Tämän olen havainnut opettajan ammatissani.

Tilaston mukaan 20-30 -vuotiaista miehistä katsoo pornoa 90 %. Ennen nettipornoa samanikäisistä katseli pornoa vain 30 %. Iso muutos on siis tapahtunut, ja sen huomaa miesten asennoitumisessa naisiin. (Naisten ulkonäön julma arviointi nuorten miesten taholta on lisääntynyt.)

LÄHDE: http://www.vaestoliitto.fi/tieto_ja_tutkimus/vaestontutkimuslaitos/perhe...

Nettipornon yleistymisen jälkeen yhdyntöjen määrä on laskenut 20 %, kertoo sama tilasto. Oikea kommunikatiivinen seksi ei kiinnosta, koska pornolla ja masturbaatiolla laukeaa vähemmällä vaivalla.

Tässä on esimerkki siitä, kuinka naiset (pornotähdet) taloudellisesti riistävät miehiä ja samalla aiheuttavat haittaa näiden miesten intiimeille suhteille oikeiden seksikumppanien kanssa. Pornoa käsittelevistä dokumenteista käy ilmi, että seksiteollisuuden naiset hankkivat itselleen kohtalaisen elintason toiminnallaan, eivätkä siis ole hyväksikäytettyjä uhreja. He ovat tietoisesti valiinneet seksityöläisen ammattinsa. Nuoret pojat ovat HEIDÄN uhrejaan.

4

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pornossa naisen kasvot aina näytetään, mutta ei useinkaan miesten.

      Mistä se johtuu?

      • Anonyymi

        Mistäs luulisit?


    • Anonyymi

      Onko miehistä pornon katsominen sitten palkitsevaa?

    • Anonyymi

      Miksi feministit eivät asetu puolustamaan poikiaan ja miehiään tältä riistolta, vaan pitävät pornoa ihan ok juttuna?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      183
      2284
    2. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      172
      2030
    3. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      44
      1973
    4. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      128
      1670
    5. Ikäero suhteessa

      Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia
      Parisuhde
      66
      1602
    6. Liian paljon hylättyjä ääniä

      Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus
      Maailman menoa
      193
      1509
    7. Tiedän kyllä sen

      Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen
      Ikävä
      77
      1241
    8. Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat

      Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P
      Ähtäri
      32
      1124
    9. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      80
      1120
    10. Ärsyttää et olet

      Niin välinpitämätön suhteeni
      Ikävä
      71
      1083
    Aihe