Minusta Korona on liioiteltu

Anonyymi

Keskiajalla Musta Surma tappoi puolet koko Euroopan väestöstä. Tämä nykyinen tauti ei edes tapa, kuin ainoastaan jo valmiiksi toinen jalka haudassa olevia ihmisiä.

5

85

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Paiserutto tappoi aivan kaikki, jotka olivat saaneet tartunnan. Joka ikisen, eikä pelkästään huonossa kunnossa olevia vanhuksia.

    • Anonyymi

      Kaikinpuolin Korona on "pelkkä" kausi-influenssa terveelle ihmiselle. Kausi-influenssa tappaa suomalaisia yli tuhat joka ikinen vuosi, lähinnä vain vanhuksia. Jopa tavallinen flunssakin on saattanut satavuotiaita hautaan.

    • Maailma nkaikkeus on edsityneemmän sivilisaation julkaisema tietokonepeli. Tässä pelissä ei ole varsinaisia pelaajia, vaan seurataan kuinka maailmankaikkeus kehittyy alussa ohjelmoitujen luonnonlakien pohjalta (matematiikka, fysiikka, kemia jne.).

      Ilmeisesti näitä kilpailevia maailmankaikkeuksia on luotu useita, joista parhaan luoja voittaa pokaalin ja diplomin. Aikaa on nopeutettu melkoisesti luojan aikaan nähden, joten tulokset selviävät ehkä kuukausissa.

      Pieniä päivityksiä saa ilmeiseti ajoittain tehdä ja nyt tälläinen päivitys on tämä korona. Tällä ilmeisesti pyritään muuttamaan maapallon valtatasapainoa niin, että Kiina ottaa USA:n paikan maailman johtajana. Tätä enteilee myös Valko- Venäjän samanaikaiset tapahtumat, jotka ilmeiseti leviävät myös Venäjälle ja kun USA on syvässä lamassa, niin nyt myös Venäjä on sekaannuksen tilassa ja Kiinalle tie taloudelliseksi ja henkiseksi johtajaksi on avoin. Vieläpä EU:kin on osittain hajonnut ja syvässä kriisissä (talous ja kehitysmaalaistuminen).

      • Anonyymi

        Täysin mahdollinen teoria, mutta ihminen ei tietenkään voi tuota todistaa. Ylemmille entiteeteille meidän jo 15 miljardia pystyssä ollut serveri voi olla heille pelkkä silmänräpäys ja ties kuinka monta kertaa käynnistetty uudelleen.

        -Kk


    • Anonyymi

      asiaa voi lähestyä myös "synnin" näkökulmasta. Universumi rankaisee meitä syntiemme tähden. Jos emme tee parannusta, niin uusia ohjaustoimenpiteitä tulee lisää ja rankemmassa muodossa. Nyt on kova kiire joka puolella kehittää pikavauhtia koronarokotteita. Se voi olla uusi tuhontie. Epämääräisiä rokoteaineita ruiskutetaan ihmisiin. Alkaa vielä rankempi vitsaus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      73
      5995
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      79
      4840
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      52
      4412
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      57
      4172
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      95
      3781
    6. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      4
      3089
    7. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      88
      2533
    8. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2493
    9. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2399
    10. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      45
      2129
    Aihe