Huono äiti

Oli tosi huono, ei pärjännyt tietenkään menestysreseptissä. Tällaiseen humpuukkiin annettiin 100 000e avustuksia. Ei mitään käsitystä bisneksestä ja sen tekemisestä. Hukkaan meni rahat.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kertoo kaiken BF:n rahanjaon tasosta. Tuollaiseen paskaan haaskataan valtion varoja.

Äänestä
  • Vastuuministeri eli kepun elinkeinoministeri Mika Lintilä jakoi Business Finland tukia lähes 1 000 miljoonaa euroa. 100 000 euron pikavoittoja elinkeinottelijoille: suurelle joukolle konsultteja, hyvätuloisia TV-julkkiksia, blogistille, twerkkaajalle, kuparipannukauppiaalle. Täysi fiasko jonka SDP ja Li Andersson tajusivat laittaa poikki. Edelleen ihmetyttää miten vastuuministeri jäi vaihtamatta tämän mittakaavan mokan jälkeen, koronakriisitukia lähes miljardi kehittämistukina. Koronakriisin aikana jossa toinen ehkä pidempi ja kalliimpi aalto uhkaa ei ole aika jakaa rahaa kaverikapitalisteille. Posti-casessa ministeri sai fudut paljon pienemmästä. Uhkasiko kepu hallituksesta lähdöllä jos BF-tukien vastuuministeri joutuu vastuuseen?

    Äänestä

Monkey Business Finland kylvi satatonnisia sinne tänne kuin siementä peltoon.

Äänestä

Joko se teki konkan?

Äänestä
  • Uutta tukea saamassa taas syksyllä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Uutta tukea saamassa taas syksyllä.

    SDP:n hyvävelitoimintaa veronmaksajien rahoilla...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    SDP:n hyvävelitoimintaa veronmaksajien rahoilla...

    Kokoomuslainen on kuten miehensäkin.

    Äänestä

  • Tekee heti, kun BF:n lahjarahat on käytetty tuohon hömppään.
    Tyttö yritti keksiä pyörää uudelleen tuomalla markkinoille lihapullavalmisaterian. Varmaan Saarioisella pelkäsivät menevänsä konkkaan tämän bisnesneron takia.

    Äänestä

Moni palautti rahat, ei huono äiti

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Oli tosi huono, ei pärjännyt tietenkään menestysreseptissä. Tällaiseen humpuukkiin annettiin 100 000e avustuksia. Ei mitään käsitystä bisneksestä ja sen tekemisestä. Hukkaan meni rahat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu