Täytyy sanoa, että olin ihan ällikällä lyöty kun pari vuotta sitten näin ensimmäistä kertaa Sachielin, Ramielin ja Lelielin.
Sachiel oli harteikas, hyvin suuri ja jopa korkeampi kuin monet kerrostalot. Sen kasvot olivat kuin litteä päästäisen kallo.
Ramiel leijui päivällä taivaalla. Se heijasti valoa kuin liila lasi ja oli muodoltaan kuin puhdas oktaedri. Se silloin tällöin säteili kauniita punaisia säteitä.
Leliel näytti suurelta leijuvalta rantapallolta, joka hiljaa kuljeskeleen joentörmää pitkin. Olikohan sen väritys mustaa valkoisella vai valkoista mustalla.
Hienoimmat enkelit
Anonyymi
2
129
Vastaukset 2
- Anonyymi
Jos ihan vakavissasi kirjoittelet niin tässä olisi sinulle neuvo. Käy levittämässä tätä ilosanomee enkeleiden näkemisestä. Ja ainoa oikea paikka on terveyskeskuksen päivystävä lääkäri. Hänen täytyy saada kuulla tästä merkittävästä asiasta. Mene jo heti maanantaina ja kerro lääkärille koko tarina!
- Anonyymi
mis näit nää?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j761079- 42794
Pisa-tulokset.....
Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden220659Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.34502- 23478
- 37453
Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️70435Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga46427Ihan pikku vinkki
Kannattaa tallentaa kaikki mitä sen naisen kanssa puhuu ettei tule hankaluuksia myöhemmin52409- 18404