Perusta verkkokauppa ja rikastu

Anonyymi

Nyt on helppoa, tässä ohjeet jolla et tarvitse tehdä ikinä töitä, kuukaudessa jopa 11000 euron tulot.
1. Rekisteröi domain, hinta n 20euroa
2. Perusta verkkokauppa, WooCommerce on ilmainen
3. Tee maksujen välityssopimus Klarnan kanssa.
4. Mene Aliexpressin sivuille ja tee dropshipping-sopimus
5. Laita kauppaasi näkyviin AliExpressin tuotteet ja tuplahinnat.
6. Ohjaa tilaukset Aliexpressiin.
7. Odota pankkitilisi lihomista ja tilaa Porsche
Oikeasti, älkää hyvät ihmiset noudattako tuollaisia ohjeita, joita kaikenlaiset huuhaa-tyhmät jakavat toisille tyhmille. Verkkokauppa, varsinkin droppaus, on oikeaa työtä ja 99% menettää vain rahaa, homma pitää ymmärtää ja rahaa pitää oikeasti olla n 3000-5000 euroa pelkkään alkuun pääsemiseen.

5

269

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihmisten pitäisi ymmärtää että helppoa rahaa ei ole olemassa, tuollaiset Aliexpress droppaukset ja kaiken maailman verkostomarkkinoinnit eivät ole pitkäjänteistä toimintaa ja harva niissä palkoille pääsee, vaikka unohtaisi moraalinsakin.

    • Anonyymi

      Eikä osa tajua mitään hinnoittelusta. Jos myyt tuotetta suomessa satasella, siitä pitää maksaa arvonlisäveroa 24%. Markkinointiin vähintään 10€, yleensä enemmän. Oma ostohinta 25-40 euroa. Kuljetus, tulli ym ym. Ja huomatkaa että verkkokaupassa jopa maksuvälittäjät vievät välistä 1-4% kauppahinnasta, muuten ei eurot kilahda tilillesi asiakkaan tililtä. Välistävetäjiä on niin paljon että hirvittää.

      Toistaiseksi 3 vuotta ollaan pärjätty, itseni olen työllistänyt, mutta viime syksy-joulumyyntiä lukkuunottamatta en ole vielä voinut 3000 euroa nostaa palkkaa, yleensä n 2000-2200 kuussa. Siitä sitten verot. Sillä on pärjättävä. Kaikenlaiset juutuupit ja facet ovat täynnä mainoksia "perusta verkkokauppa". Miettikää kunnolla, droppauksen kirot tuolla ylhäällä jo mainittiinkin. Me emme droppaa, tuomme tuotteet ihan rehellisesti suomeen ja myymme suomessa.

    • Anonyymi

      Kyllä droppauksellakin elää. Miksi se olisi huonompi tapa kuin tavallinen verkkokauppa? Koen itseni ikäänkuin konsulttina, joka ohjaa asiakkaan aliexpressin sivulle. Otan siitä välistä nätin provikan. minä nostan firmasta n 4000 euroa kuussa, enkä maksa veroja suomeen vaan viroon. En ole porschea tilannut, mutta uuden audin kuitenkin keväällä ennen koronaa. Kaupankäynti vain nopeutuu, elokuu näyttää jo että saan nostaa 5000 euroa itselleni palkkaa. Repikää siitä, kateelliset. Siinä aloittaja on oikeassa että homma pitää ymmärtää perin pohjin. Mukana on ihan hämärää, jopa rikollista toimintaa joka ketjuttuu ihan kiinasta eri maiden verkkokauppohin asti. Niihin ei kannata mennä mukaan.

    • Anonyymi

      verkkokauppa on tulevaisuutta, siihen kannattaa sijoittaa. seuraavan 10 vuoden kuluessa suurin osa kivijalkaliikkeistä katoaa. Tilalle jäävät ravintolat ja suurmarketit. Muuten kaikki tilataan netistä. Vaikka muutama kitisee ja aikoo ostaa esim kengät vain liikkeestä, ei se ketään pelasta, ehkä helsingissä yksi kenkäkauppa säilyy. Tämä on julma totuus. Myyjät, kassaneidit ja konsultit, hopihopi uudelleenkouluttautumaan, vaikka kuljettajan ammattitutkintoon, tavaraa pitää kuskata asiakkaille.

      • Anonyymi

        Pieni kivijalkaliike pärjää jos palvelu ja tuotteet sekä asiantuntemus on kunnossa, verkkokauppa ei pysty monilla aloilla samaa tarjoamaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      120
      1767
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1588
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      48
      1099
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      43
      984
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      929
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      856
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      44
      822
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      780
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      778
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      760
    Aihe