Idolien palvonta on lopetettava

Anonyymi

Viime aikoina olemme saaneet lukea iltapäivälehtien kirkuvista lööpeistä lukemattomia uutisia "Idols"-nimisestä tapahtumasta. Kohua on ryyditetty jopa sellaisella saastalla, jota en osannut odottaa edes iltapäivälehdiltä. Onko lapsillemme hyväksi, kun he saavat julkisista julisteista lukea rumia sanoja? Hiljattain lööpissä nimittäin esiintyi todella törkeä haukkumasana, jossa yhdistettiin eräs ruumiin erite ja ihmisen pää.

Nythän on niin, että jo siitä asti kun Lalli raivasi kirveellään katolisen harhaopin maastamme, kansamme on noudattanut luterilaista oppia, joka on oikean kristinuskon ydin. Yhteinen uskontomme yksiselitteisesti kieltää idolien palvonnan! Siksi koko ohjelmasarja loukkaa jokaisen kansalaisen kristittyä sydäntä verisesti.

Idols-ohjelma antaa myöskin nuorisolle pöyristyttäviä käyttäytymismalleja. Onko se asiallista, että ennen lasten nukkumaanmenoaikaa TV:ssä näytetään vähäpukeisia nuoria vääntelehtimässä irstaasti, pyrkien kiihoittamaan tuomaristoa? Tuon ohjelman osallistujat myyvät selvästi omaa ruumistaan. Moiselle toiminnalle on jo Raamatussa eräs hyvin sopiva nimitys, jota häveliäisyyden lait estävät meitä nyt tähän kirjoittamasta.

Laulut, joita ohjelmassa esiintyvät nuoret rääkyvät, pohjautuvat turmiollseen jazz- ja rock-musiikkiin, joista olen jo aiemminkin varoittanut mm. oikeassa mielipiteessäni "Jazz turmelee lapsemme!". Ei voi olla lapsillemme hyväksi, että noita irstaita pornolauluja tulvii sontaluukusta ilta toisensa jälkeen, nuorten tyttöjen kiihoittavasti esittämänä.

Minä heitin pyhän hengen liikutuksissa televisioni ulos ikkunasta tässä yhtenä iltana. Jos jokainen oikeamielinen kristitty maassamme toimisi, saisimme kenties yhteiskuntaamme nostettua hiukan rappion liejun pohjamudista. Tämä irstailussa rypeminen ei enää voi kauan jatkua ilman pyhää kostoa. Koko Suomi on liukumassa rasvattua tankoa alas helvetin tuleen.

0

741

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

        sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
        Maailman menoa
        325
        3835
      2. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

        https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
        Maailman menoa
        128
        3560
      3. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

        Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
        Maailman menoa
        4
        2260
      4. Onko kaivattusi spesiaali?

        Millä tavalla ja miten?
        Ikävä
        112
        1684
      5. Huono päivä

        Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
        Ikävä
        18
        1578
      6. Typeryyttä

        Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
        Ikävä
        124
        1319
      7. Martina mukana erikoisjoukossa

        Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j
        Kotimaiset julkkisjuorut
        136
        937
      8. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

        Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
        Maailman menoa
        99
        890
      9. Häneen rakastuminen oli sellaista

        että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
        Ikävä
        79
        835
      10. Huonosti.

        Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
        Ikävä
        86
        761
      Aihe