Kiitos persut, kun pelastitte suomen!

Te olitte ne jotka esti 2015 30000 oletetun tulon maahan ja jotkut jopa muodostivat ihmismuurin rajalle ettei sieltä ketään päässyt tulemaan!
Te korjasitte suomen talouden ja poistitte työttömyyden, nyt on kaikilla rahhaa!
Te paljastitte ilmastohuijauksen ja että maa on litteä ja evoluutiota ei ole!
Te paljastitte korona huijauksen ja jyrähditte kun rajoja oltiin laittamassa kiinni!
Te vaaditte eu:sta eroa ja kohta se on todellisuutta ja taloudestamme tulee maailman johtava!
Lista on loputon, saa jatkaa...
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Aamen!

Äänestä

Kyllä kansa tietää! Persut on suomen supersankareita! Me rakastamme tätä maata enemmän kuin muut. Te vihaatte Suomea ja ihailette kaikkea vierasperäistä.

Äänestä

Sää vedä ny vähän hätiköityjä päätöksiä, ei Suomea vielä ole pelastettu TYÖ on vielä pahasti kesken!

Tässä syksyn mittaan pitäisi saada estettyä tämä sammon ryöstökin! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/c3a16bed-62ab-42da-b807-600e79537143

Jos ja kun me menetämme päätösvaltamme MEIDÄN OMIIN ASIOIHIN niin mitä pelastettavaa meillä sen jälkeen enää on? EU tulee määräämään verot, metsähakkuut, tuet, maatalouden, luonnonsuojelun jne, jne...

Joten tärkein työ, SUOMEN PITÄMIENEN MEILLÄ SUOMALAISILLA, on todellakin vielä kesken ja tämä työ kestää niin kauan kun epäisänmaalliset ovat viemässä meidän itsenäisyyttämme Brysseliin!

Äänestä
  • Muille maille vierahilli jakelemmme rahamme tule tule Saulikulta pelastamaan varamme.

    Äänestä

Aloittajalta hyvä vedätys. Fanaattiset persupolot näemmä yksi toisensa jälkeen astuivat tuohon sarkasmin ansaan aivan kuin tilauksesta.

Äänestä

Hakkarainen paljasti, että suomi olisi vapaa, jos olisi osa venäjää. Ja Eerola piti upeana, että Karjala luovutettiin.

Persut ovat rehellisiä ihmisiä ja he kertovat suoraan mitkä ovat puolueen päämäärät.

Äänestä
  • Tuskin vihreissäkään kaikki haluavat Suomeen 80.000 työllistettävää ulkomailta tuotavan... ei siis kannata yleistää. Puolueen sisälläkin voi olla monenlaista ajatusta ja mielipidettä. Lue puolueohjelma niin tiedät yhdessä sovittuja asioita, joiden eteen töitä tekevät.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tuskin vihreissäkään kaikki haluavat Suomeen 80.000 työllistettävää ulkomailta tuotavan... ei siis kannata yleistää. Puolueen sisälläkin voi olla monenlaista ajatusta ja mielipidettä. Lue puolueohjelma niin tiedät yhdessä sovittuja asioita, joiden eteen töitä tekevät.

    Teot ratkaisevat. Puolueohjelma on täysin arvoton paperinpala ja persuilla puolueohjelma sotii täysin heidän käytäntöjään vastaan. Puolueohjelma korostaa perussuomalaisten rehellisyyttä vaikka rehellisyys / totuus ei todellakaan ole populistisen PSn perushyveitä. Isänmaallisuus on myös hyvin kaukana persujen tavoitteista kun kuuntelee heidän puheitaan.

    Puolueohjelmassata sitten Halla-aho kopioi latteuksia kuten että ulkomaankauppa on tärkeää suomalaisille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Te olitte ne jotka esti 2015 30000 oletetun tulon maahan ja jotkut jopa muodostivat ihmismuurin rajalle ettei sieltä ketään päässyt tulemaan!
Te korjasitte suomen talouden ja poistitte työttömyyden, nyt on kaikilla rahhaa!
Te paljastitte ilmastohuijauksen ja että maa on litteä ja evoluutiota ei ole!
Te paljastitte korona huijauksen ja jyrähditte kun rajoja oltiin laittamassa kiinni!
Te vaaditte eu:sta eroa ja kohta se on todellisuutta ja taloudestamme tulee maailman johtava!
Lista on loputon, saa jatkaa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu