Eikö ole aika erikoista, että koronarokotetta ajavat ne tahot, joiden mielestä maapallon väkiluku on liian suuri ja sitä pitäisi saada laskettua noin 90 %:lla eli noin 7 miljardilla ihmisellä ja nyt ihmiset malttamattomina odottavat, että rokotteet valmistuisivat ja että saisivat tulla rokotetuksi.
Koronarokotteen arveluttava eettinen tausta
10
205
Vastaukset
Olisiko joku foliokaupan asiakas taas lukenut niitä nettikirjoituksia?
Ei. Ei ole erikoista, että ihmiset jotka haluavat parantaa ihmisten elämänlaatua ajavat myös sairauksia ehkäisevia rokotteita. Itse asiassa, se on aika luonnollista." Ei ole erikoista, että ihmiset jotka haluavat parantaa ihmisten elämänlaatua ajavat myös sairauksia ehkäisevia rokotteita. Itse asiassa, se on aika luonnollista."
Rokotteita ei ajeta ihmisen laadun parantamiseksi, vaan rokotteita ajaa lääketeollisuus, jota ei tipan tippaa kiinnosta ihmisten elämänlaatu, vaan se kuinka paljon rokotteista saadaan rahaa näiden lääketehtaiden omistajien omaan taskuun. Heidän elämänlaadun parantamisesta on kysymys - ei sairaiden.Joppa2 kirjoitti:
" Ei ole erikoista, että ihmiset jotka haluavat parantaa ihmisten elämänlaatua ajavat myös sairauksia ehkäisevia rokotteita. Itse asiassa, se on aika luonnollista."
Rokotteita ei ajeta ihmisen laadun parantamiseksi, vaan rokotteita ajaa lääketeollisuus, jota ei tipan tippaa kiinnosta ihmisten elämänlaatu, vaan se kuinka paljon rokotteista saadaan rahaa näiden lääketehtaiden omistajien omaan taskuun. Heidän elämänlaadun parantamisesta on kysymys - ei sairaiden.> Rokotteita ei ajeta ihmisen laadun parantamiseksi, vaan
> rokotteita ajaa lääketeollisuus, jota ei tipan tippaa kiinnosta
> ihmisten elämänlaatu
Bill Gatesin intressit rokotteiden ajamiseksi eivät ole samat kuin lääketeollisuudella. Olet siis väärässä tässäkin.Joppa2 kirjoitti:
" Ei ole erikoista, että ihmiset jotka haluavat parantaa ihmisten elämänlaatua ajavat myös sairauksia ehkäisevia rokotteita. Itse asiassa, se on aika luonnollista."
Rokotteita ei ajeta ihmisen laadun parantamiseksi, vaan rokotteita ajaa lääketeollisuus, jota ei tipan tippaa kiinnosta ihmisten elämänlaatu, vaan se kuinka paljon rokotteista saadaan rahaa näiden lääketehtaiden omistajien omaan taskuun. Heidän elämänlaadun parantamisesta on kysymys - ei sairaiden.Lääkkeistä yleensäkin saadaan sitä enemmän rahaa, mitä paremmin ne tehoavat. Siinä sivussa sairaitten elämänlaatu paranee ja heidän elinikäänsä voi tulla kymmeniäkin vuosia jatketta.
Enkä oikein ymmärrä, mikä taho lääkkeitä tuottaisi jos lääketeollisuus ei sinulle kelpaa. Tuskin on enää mahdollista, että ne sekoitettaisiin apteekeissa. Monet apteekkien tekemät lääkkeet olivat myös tehottomia sairauksiin joihin niitä myytiin.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju524377S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam1114199Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu424114Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko693958- 853384
Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta673279IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1523251Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �171592- 451531
Jos sulla ei olis ollut tunteita
Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?1291140