Suomi ei kunnioita ihmisoikeuksia.

Anonyymi

Suomi hyväksyy Kiinan elinkorjuun? Meillä tämä asia on tabu. Siitä ei saa keskustella. Katsokaas... jos keskustelua käydään niin Kiina rankaisee Suomea. Ihmisiä roikotetaan käsiraudoista kuin teurastamon lihavartaita. On sairaaloita jotka pelkästään keskittyvät elinsiirtoihin. Suomi vaikenee. Piiloudutaan EU:n selän taakse. Katsotaan, kauanko tämäkään teksti pysyy luettavissa. Kuka kontrolli Suomi24 keskusteluja?

2

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kun haluat tietää jotain Kiinasta niin annan 3 hyvää youtube kanavaa joissa voit joka päivä saada infoa tuosta saatanallisesta hirmumahdista. Cross Roads, China in focus ja China uncensored. China organ harvest; Global Stand for Human rights on yksi Cross roadsin tutkivan journalistin tuottama kerta viikossa kyselytunti jossa vastaillaan ihmisten tekemiin kysymyksiin aiheesta.

    • Anonyymi

      Eikö ihmisiä kiinnosta keskustella Kiinasta. Kyllä monetkin teistä tuovat Israelia koskevat asiat esille mutta Kiina... Onko se tabu? Eikö Kiinan omaa kansaa kohtaan tehdyistä hirmuteoista haluta keskustella. Kiinan johto on terroristiorganisaatio. Tällä hetkellä pahempaa ei maailmasta löydy. Kaikkia sen vähemmistöjä sorretaan. Suomi on yksi mätäpaise. Emme pysty sanomaan asioita suoraan. Kauppapoliittiset syyt ovat tekijä johon vedotaan tai sitten piiloudutaan EU:n selän taakse. Luulisi, että teistä löytyy joku muukin joka voisi tuomita hillittömän tappamisen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      228
      3945
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      139
      1418
    5. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      126
      925
    6. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      909
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      900
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      288
      759
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      757
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      736
    Aihe