"nuoren naisen kimpussa ollut joukkio säikähti ja pakeni paikalta tummalla autolla"
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/joukkio-hakkasi-teinityttoa-espoossa-silminnakija-kertoo-jarkyttavasta-tilanteesta-takoivat-nyrkilla-naamaan-sanoin-miehelleni-etta-nopeasti-valiin-tai-tapahtuu-tosi-pahaa/7912934
"asian selvittely on kuitenkin vielä niin alkuvaiheessa, ettei asiasta voi antaa julkisuuteen juurikaan lisätietoja"
"Poliisi ei ole toistaiseksi ottanut ketään kiinni pahoinpitelyyn liittyen"
Eipä tietenkään. Etsintä suunnattava lähi-itään tai malminkartanoon.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/joukkio-hakkasi-teinityttoa-espoossa-silminnakija-kertoo-jarkyttavasta-tilanteesta-takoivat-nyrkilla-naamaan-sanoin-miehelleni-etta-nopeasti-valiin-tai-tapahtuu-tosi-pahaa/7912934
"asian selvittely on kuitenkin vielä niin alkuvaiheessa, ettei asiasta voi antaa julkisuuteen juurikaan lisätietoja"
"Poliisi ei ole toistaiseksi ottanut ketään kiinni pahoinpitelyyn liittyen"
Eipä tietenkään. Etsintä suunnattava lähi-itään tai malminkartanoon.
Vastaukset 60
Vanhimmat
Sehän on sitä tasa-arvoa.
Nainen oli varmaankin säädyttömästi pukeutunut ja itse kerjäsi ongelmia. Pukeutuminen kaapuun ja kokonaan hunnulla naaman peittäminen (parhaimmillaan myös silmät kangasharson takana) on paitsi siveellistä myös edistyksellistä erityisesti näin korona-aikaan. Tuollainen pukeutuminen korostaa myös kivasti naisten asemaa.
Oliko apinalauma kyseessä???
Mikäli vanhat merkit paikkansa pitää, tekijöitä ei löydetä, jos ovat kunniakansalaisia
Apina liian kehittynyt ja älykäs kädellinen tällaiseen.
Tekijät poistuivat paikalta mustalla autolla.
Sossumobiililla, pizzatutoilla Kela rahoituksella ostetulla osamaksuautolla.
Mustalla Kela -autollaan poistuivat paikalta.
Eikös tuollainen auto ole mainittu useammassa rikoksessa?
Jo vuonna 2015 sanoin että noilla eläimillä on tapana kerääntyä illalla yhteen autoon 4 miestä ja sitten lähdetään ajelemaan ympäri kaupunkia. Kun pimeällä näkee jonkun yksinäisen kaukaakin kävelevän niin se on helppo saavuttaa autolla ja hyökätä kuten afrikan saalistaja hyeenat.
Näitä voi nähdä esim helsingin keskustassa sokoksen edessä kun ne kerää yhden sieltä toisen täältä samaan kyytiin ja sitten lähtevät saalistamaan.
PITÄKÄÄ SILMÄT AUKI NIIN NÄETTE.
Ne on helppo huomata koska suomalaisilla ei ole tapana kerätä 4 miestä yhteen autoon iltaretkeä varten.
Jos siis joudutte kulkemaan yöllä tai illalla pimeässä niin VAROKAA KAIKKIA AUTOJA. Ne on helppo nähdä ajovaloista kaukaa ja piiloutua sitten korttelin taa tai vaikka metsään!!
Koska Suomen poliisi tai armeija ei poista terroristeja saalistamasta kansalaisia niin jokaisen on keksittävä uusi tapa toimia ja elää oman turvallisuutensa valvomiseksi. Eikä uskoa suvakkiterroristien kannattajia ja luulla että joku olisi turvallinen ja vaaraan varautuminen jotain sopimatonta ennakkoluuloa. Satanistit ovat keksineet haukkua sanaa "ennakkoluulo" koska sen haltija varautuu vaaraan mutta satanistit ei tykkää varovaisista ihmisistä vaan ne tykkää rohkeista ihmisistä, jotka rohkeasti tulevat heidän tappoansaansa raadeltaviksi.
Tekijät katoavat taas poliisin tavoittamattomiin.
Jos se olikin hakkailua eli flirttailua.
Varmaan kulttuurinen väärinkäsitys. Tämä on vain uusi normaali.
Varmaan kulttuurinen käsitys. Tämä on vain uusi epä-normaali.
Jos valtamediaa uskoo nykypäivänä niin mikä tahansa on mahdollista...
Kyseessä oli luultavimmin nuorista pojista koostuva löyhä matujengi.
Kristittyjen pitää oppi kääntämään myös toinen poskensa ja antamaan anteeksi väkivalta.
Samaa sanoo myös vasemmiston lippuaate intersektionaalisuus; valkoisilla ei ole oikeutta muuta kuin vaikenemiseen ja väistymiseen etnisten ja värillisten edessä.
Miettikää hetkinen sitä, että valtamediassa kirjoittaa suuri määrä ihmisiä, jotka elävät ja kirjoittavat tämän intersektionaalisen aatteen mukaan.
Ja kahdesti persposkiaan extrana.
en tykkää ulkolaisista miehistä
Nuorten naisten on pysyttävä sisällä iltaisin. Samoin nuorten miesten. Se on Suomen linja tänä päivänä.
Opettakaa lapsille tämä tosiasia jo nyt kouluissa ettei tule yllätyksenä.
Iäkkäämmät miehet voivatkin sitten ottaa sopivaa varustusta ja "opettaa" terroristeille kuinka maassa ollaan maan tavoilla, ja jos ei oppi mene perille opetetaan lisää niin kauan kunnes siihen tyhmään päähän takomalla takoen se järki saattaisi tulla päähän.
Se on poliisin tehtävä. Niille oikein maksetaan siitä.
Kurdit tietää että jos nainen tappaa muslimin niin se muslimi ei pääse paratiisiin. Siksi islamistiraatelijat pelkää sitä kaikista eniten että joutuvat naisen tappamiksi.
Kaikille naisille pitää siis antaa ase pelokkeeksi, jotta terroristiraatelijat saadaan lopettamaan saastaisen harrastuksensa.
Ne ei ymmärrä normaalia sivistysmaiden harrastamaa keskustelua ongelmasta vaan heidät on siihen laitettava.
Kurdinaiset voisi opettaa suomalaisille miten itsepuolustusta harrastetaan !!
tekijoiden tuntomerkit
musta auto
suvakkipoliisi tiedottaa
Poliittinen polpo palaa asiaan ehkä Ohipimeän luvalla viikonpäästä !
"Kela"-merkkinen auto!
Ei saa mainita auton väriä.
dodiin, tuttua r uotsistakin,,,,,,,,,, ketään ei ole pidätetty
Ihanaa on uusi kulttuuri. Ei näin hienoa saanut lukea Kekkosen kaudella.
Ei ole suomalaisten tapoja nuo! Faktaa.
Nyt on taas se vuodenaika jolloin ilmassa näkyy leijuvan pelkkiä silmämunia ja hampaita.
Juuri näin! Hyvin huomattu!
Ja sitä on jatkunut jo yli 30 vuotta siitä kun ensimmäiset somalit tuli Helsinkiin ja valtasivat Kaisaniemen puiston! Eikä loppua näy...
Raukkapaskathan ne! Joukolla naisen kimpussa! Voi, mitä sankareita! 😒
Kuka tuollaista kulttuuria voi arvostaa? Vastatkaa joku, jos tiedätte!
Se on PAKKO!
Muuten olet rasisti ja natsi!
Ainakin auton väri kerrottiin. Tytön olisi pitänyt kantaa rynnäkkökivääriä mukanaan rottien varalle.
Joka ikinen kerta imaamille tuhansien eurojen sakot, ja uhrille 10 000 kipurahat
Nuo hyökkäykset loppuu kun seinään.
Pitää laittaa asiat tärkeysjärjestykseen, ja ampua asian ytimeen, eikä juoksennella ympäriinsä huutelemassa, että onko silminnäkijöitä.
Voiko imaamiin luottaa??Eivätkö ole tarinankertojia?
Juuri tällaisten asioiden ratkaisemisessa tarvitasn rasisteja.
..alkaa muslimien tavat tulla suomessakin maan tapaa. Ruotsissa muslimi lauma riehui, kun joku poltti Koraania. ja muutenkin väkivaltaisuudet ja yhteiskunnallinen levottomuus on ollut muslimien tekemää...kannattaa naisena miettiä, onko millään tavoin tekemisissä turvapaikkamaahanmuuttossa tänne rahdattujen kanssa...
Kyseessä oli sharialain mukainen koulutustilanne. Ei siis mitään rikos.
Vakoiset miehet ei hakkaa ja raiskaa kuin muutama hassu yksittäistapaus. Kyllä nämä joukkoraiskaaja hakkajat ovat primitiivistä porukkaa muualta tulleita.
Alkaako nyt tällaiset tapaukset, jossa joukolla (reilusti ja tasapuolisesti) käydään yhden kimppuun olla sitä uutta "normaalia". Ei saa antaa pelolle valtaa sanottiin... no ei anneta ei, mutta antakaapas päättäjät hyvät ohjeet, miten yksi puolustautuu isoa joukkoa vastaan. Kaivopuiston tapahtumat on myös hyvä esimerkki. Jos ohje on ei saa liikkua yksin ulkona ei sekään ole oikein toimiva tapa. Tämähän ei ole edes kellon ajasta riippuvainen asia.
Tekijät on helppo päätellä, koska valtamedia vaikenee.
Olisiko oikea rikosnimike törkeä ryöstö?
Säälittäviä ihmisraatoja ne on eikä mitään pelottavia islamin sotureita. Ne saalistaa salaa kunnes löytää jonkun yksinäisen jonka kimppuun käydä.
Niiden "voima" perustuu pelkästään pelotteluun kun kasvattavat omat poikansakin ankarissa sadistisissa koraanikouluissa väkivallalla ja pelolla. Joukkovoima ja joukkopalvontamenot pitää tuota pelkoa yllä jotta jokainen voi "vahtia" vierustoverinsa kunnollisuutta.
Pelon ja väkivallan voimahan on paras kun se kohdistetaan jo alusta alkaen pieniin poikiin. Näin ne kasvavat pelossa ja nuhteessa ja kuuliaisuudessa koko elämänsä.
Kunpa tulis joskus eteen tilanne, että näkisin muukalaisten olevan jonkun suomalaisen kimpussa.
Tuskin Joukolla mutta nyrkillä ehkä.
Jos persut olisi vallassa nämä eläimelliset teot taatusti vähenesivät!!!
Miten eläinten valtaanpääsy vähentäisi????
Sitähän juuri tuolla yritettäisiin estää ettei valtaan loppujen lopuksi pääsisi sellaiset, joilla ei ole haluakaan meidän kulttuurista tai siitä miten täällä eletään ja toimitaan.... höpsö!
Hallituspuolueissa on jo pitkään mietittty miten saataisiin persuja syytettyä kaikista vastaavista tapauksista.
2 kuukauden päästä annetaan tarkemmat tuntomerkit..
Jep! Siniset farkut ja musta lippis. Ihme, jos ei ala löytyä.
Täytyy vinkata noille että alkavat ennemmin hakkaamaan poliittista väkeä...
Taas yksi esimerkki: Natsit syyttävät maahanmuuttajia ja kaikkoavat kun tekijäksi paljastuu tavan suomalainen.
On erittäin epätodennäköistä, että suomalaiset kundit kävisivät joukolla nuoren tytön päälle. Niin raukkamaisia ei suomalaiset sentään ole.
Jotain on muuttunut yhteiskunnassa, näitä tapauksia tulee aina vähän väliä...
Espoossa on siis jo paikallisesti päätetty ettei naiset saa kulkea yöllä ulkona.
Miten käy yötyötätekevien sairaanhoitajien.
Loppuuko sairaanhoito Suomesta suvakkien politiikan seurauksena?
Helsingin keskustassa kulkee tuhansia silminnäkijöitä päivittäin. Olisiko mitenkään mahdollista pitää silmät auki ja nähdä ne autoihin kerääntyvät terroristijengit ja vaikka ottaa rekisterinumerot ylös? Siitä rekisterinumeroiden listasta voisi sitten vain etsiä todennäköiset syylliset ja poliisi voisi hakea heidät kuulusteluun jos viitsisi kuten Beck tekee telkkarissa!!
Kännyt on muutenkin lähes kokoajanesillä...ei kun kuvamateriaalia vain poliisille avuksi. Julkisella paikalla saa kuvata,, eikö se niin ole.