Ruotsista on tullu kehitysmaa

10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Itse sen ovat tehneet

Äänestä

Ei ole mitään uutista. Linkki on epäluotettava.

Äänestä
  • Suomen kannattaa ehdottomasti ottaa mallia Ruotsista. Ohisalon esittämä 80000 mamun ottaminen on hyvä alku. Aikataulu pitäisi kyllä nopeuttaa, jos saisimme vuodessa jo tämän annoksen, niin pääsisimme nopeammin Ruotsin peesiin.

    Äänestä

Expressen vaatii että vihreiden ministerien on erottava, ja vihreiden varapuheen johtaja lähteekin siitä rupupuljusta omasta halustaan.
Erittäin hyviä uutisia tuon mätänevän pimeyden sontatunkion keskeltä.

Äänestä

Alistuuko ruotsalaiset kohtaloonsa?

Äänestä
  • Ketjussa 2 valemedialinkkiä. Putinin trollit asialla.

    Äänestä

Eiiihän se nyt noin mene. Ei ruotsi sentään kehitysmaa, sillä jos tuota väittää, niin sitten myös USA on sitä samaa. Sillä ruotsi on pelannut USA:n mallilla, siis takavuosien USA-mallilla. Ruotsissa on luotettu siihen, että bkt kasvaa yksinkertaisesti vaan populaa maahan tuomalla. No kasvaa kasvaa mutta takuulla tulee raja vastaan, koska ..

... koska MARKKINAT on jo YLI-kyllästettyjä. Vielä 80-luvulla homma toimi, sen jälkeen ei enää, ja suomenkin tehtaiden sulkemisessa on vain tästä kyse.

kapitalisti joutuukin sulkemaan tehtaita, ahneuksissaan, uskomatonta mutta totta !!!

terv Haans.sea

Äänestä

Persulehden otsikko ei todista mitään.

Äänestä

Miksei tuo persujen sanomat kuulu Julkisen Sanan Neuvostoon? Ei taida vastuullinen ja totuudenmukainen journalismi kiinnostaa persujen lehteä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ja Suomen nykyinen hallitus yrittää samaa meille.

https://www.suomenuutiset.fi/valtamediakin-sai-tarpeekseen-kaaoksesta-ruotsi-tarvitsee-uuden-alun-vihreiden-on-lahdettava-hallituksesta/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu