Homekoulut

Mitä kunta tekee katastrofi tilanteelle?

Esim. Vaunukangas sairastuttaa jatkuvasti
14159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Wilmassa ei kai paljon kerrota tilanteen vakavuutta ja selkärangattomat rehtorit pakoilee kunnan selän taakse.

Kuka vastaa lasten ja opettajien terveydestä?

Moni sairastui jo kunnan päiväkodissa ja nyt nämä sadistit laittavat nämä lapset vielä homekoulun kuin varmistaakseen helvetin.

Äänestä
  • Tuo vertautuu kylmäverisyydessään natsien fasistiseen leiritykseen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tuo vertautuu kylmäverisyydessään natsien fasistiseen leiritykseen.

    Oksettaa kun ökyt ja jupit menee asuntomessuille eivätkä tiedä että samassa ”kulttuurikunnassa” lapsia sairastutetaan kunnan toimesta elinkelvottomissa rakennuksissa.

    Miten kunta kehtaa?

    Miten te kehtaatte?

    Äänestä

Onko se nollatoleranssi yhä voimassa?

Jos on niin miksi nämä homepesät ovat käytössä yhäkin?

Onko ”kansanmurhalle” nollatoleranssi?

Äänestä

Anttilan päiväkodissa pilattiin monen pikku lapsen terveys ja kunta salaili ha väisteli loppuun saakka.

Amerikassa kunta olisi tuomittu miljoonakorvauksiin ja päättäjät rikoksista.

Nyt sama jatkuu yhäkin ja kukaan ei vie pormestaria ja koko johtoa vastuuseen.

Perry Mason please

Äänestä
  • Tätä sillä pormestarimallilla saa?

    Vastuutonta rikollisuutta ja elinikäisiä haittoja kuntalaisille.

    Ryhmäkanne Tuusulaan?

    Äänestä

Miksei keski-uusimaa tee tutkivaa journalismia ja haastattele myös jokaista kunnan päättäjää?

Ja sairastuneiden lasten perheitä?

Lehtijutut ja vaikka YLE klippi varmaan saisi kakin pormestarin ja rehtorien housuihin?

Painetta niin pahan kierre katkeaa.

Äänestä
  • Siinä paha missä maan tapa.

    Ei kai raha mene lasten terveyden edelle?

    Äänestä

Voisiko joku tuottaja, järjestö tai rahoittaja käyttää homekoirat kaikissa riskikohteissa?

Siitä voisi tehdä tosi-TV formaatin?

Tubettaja mukaan ja sponsorit?

Äänestä

Kunnantalon home taisi päästä korvien väliin kun lapsia ei muutettu turvallisiin tiloihin mutta päättäjät kyllä.

Bravo!

Encore!

Äänestä

Pormestari luopuu palkastaan siksi ajaksi että kaikkien homeesta kärsineiden lasten terveys-ja lääkekulut sekä harrastuspoissaolot yms tulevat korvatuksi?

Kaikki elinikäiset haitat?

Äänestä
  • Kunnantalon virkamiehille ja poliitikoille on tulossa mittavat palkankorotukset, joten rahat ei riitä homekoujen korjaamiseen. Kunnan johtohenkilöiden hyvinvointi on tärkeämpää kun joidenkin koululaisten hengitysongelmat, ja ei sinne kouluun ole pakko änkeä. Tämä palkkojen korotus on kaikkien puolueiden hyväksymä, ja lisäkorotuksia suunnitellaan korkeimmalle johdolle.

    Äänestä

Onko näissä kouluissa hiiriongelmaa?

Äänestä

8 vuotta sitten vaunukankaalla ei ollut mitään sisäilmaongelmia ja nyt sitten yhtäkkiä niitä on alkanut tulemaan? Sama on monen muunkin koulun kohdalla. Jotain on tehty pieleen ja nyt uusitaan 10v sisällä kaikki koulut. Kalliiksi tulee uuden rakentaminen kun halvemmalla peruskorjauksella saataisiin useampi kymmenen vuotta lisäaikaa.

Todella ihmettelen miten yhtäkkiä kaikki koulut ovat täyshomeessa, sisäilmaongelmia ym. ei ollut esim. 20v sitten. Tai sitten koko homma on keksitty jotta saataisiin uusia moderneja kouluja ja päättäjien silmissä olevat rötisköt purkuun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitä kunta tekee katastrofi tilanteelle?

Esim. Vaunukangas sairastuttaa jatkuvasti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu