Respektii Persuille

Kuten uutisista olemme tänään kuullet niin se ei ole mikään leikin asia jos sananvapaus menetetään!
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ei nää kommarit tule meitä voittamaan

Äänestä
  • Vihervasu valtava syyttäjä virkan saatuvaan julisti että teen suomesta vapaan pohjoiskorean, toinen vapaus kuljettaa terroristit tänne.

    Äänestä

  • Kommarit ovat kuitenkin voitolla Kiinassa, Kuubassa ja Pohjois-Koreassa. Ja kuten vapaassa lännessä tiedetään, kyseiset maat eivät ole mitään ihanne valtioita duunarin asua. Miksi siis kukaan Suomessa kannattaa vihervasemmistoa.

    Äänestä

No mitäs siellä persulan "totuuden torvessa", Suomen Uutisissa on kerrottu? Kommunistit uhkaavat taas vähäpäisimpiä vai?

Äänestä
  • Riittää ihan että seuraa valtakunnan uutisia, itse asiassa tämähän on kansainvälinen juttu.

    Seuraavaksi "Herra" Lavrov tulee julkisuuteen ja väittää tätä lännen provokaatioksi - Kyllä totuus on vaikea pala vasemmistolaisuudessa!

    Äänestä

  • Miks et lue itse? Hittoako meiltä kyselet? Menisit jo muualle kerjäämään

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miks et lue itse? Hittoako meiltä kyselet? Menisit jo muualle kerjäämään

    Jaahas. Göebbelsin adjutantti poltti taas kerran päreensä.

    Äänestä

Oletteko ikinä vilkaisseet Lukashenkan Velko-Venäjän lippua ja vaakunaa? Ne ovat täynnä Demari ja vihervassari symboliikkaa. Ihan turha tietämättömen väittää että Lukashenka on kuin Persu. Me olemme kuin samassa tilassa Valko-Venäjän kanssa. Maata hallitsee muinainen Neuvostoliitto nostalginen puolue ja mieltään oppositiossa osoittaa uudistus ja vapausmieliset oikeistopopulistit.

Äänestä
  • Miten sinä muka tietäisit mistään yhteneväisyyksistä, kun et erota edes kynttilänjalkaa pulloharjasta? Taas omia sekopäisiä salaliittoteorioitasi. Ota Valium.

    Äänestä

SDP on alunperin kommunistinen puolue , ja näkyy edelleenkin olevan .

Äänestä
  • Vihervasemmisto kaipaa Suomeen Pohjois-Korean meininkiä.

    Äänestä

Hitler nitisti heti sananvapauden kun pääsi valtaan? Mitä luulet Jussin tekevän? Samaa sakkia nämä ovat, sitä ei vaan vielä sanota ääneen. Suuri osa persuista on jo tuomittu rikoksestakin. Itse asiassa suurta osaa Natseista ei tuomittu rikoksesta kuin sodan jälkeen!

Persut siis saattavat olla vielä pahempia kuin saksalaiset aatetoverinsa! Miettikääs sitä ja kiistäkää tämä jos pystytte!!

Äänestä
  • Erittäin+hyvin+sanottu!+Olen+itse+Perussuomalainen,+mutta+epäilen,+että+puolueemme+ei+pidä+sananvapautta+kovinkaan+suuressa+arvossa,+jos+saa+yli+50+%+äänistä+vaaleissa.+Mitä+natseihin+tulee,+ei+ainakaan+Adolf+Hitleriä+tuomittu+mistään+elinaikanaan.+Meidän+pj+Halla-aho+on+tuomittu+rikollinen,+kuten+puolueemme+pääideologi+Matti+Putkonen+on+tuomittu+seksuaalirikollinen.Puolueessamme+pitäisi+olla+johtajina+sekä+kansanedustajina+nuhteettomia+kansalaisia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Erittäin+hyvin+sanottu!+Olen+itse+Perussuomalainen,+mutta+epäilen,+että+puolueemme+ei+pidä+sananvapautta+kovinkaan+suuressa+arvossa,+jos+saa+yli+50+%+äänistä+vaaleissa.+Mitä+natseihin+tulee,+ei+ainakaan+Adolf+Hitleriä+tuomittu+mistään+elinaikanaan.+Meidän+pj+Halla-aho+on+tuomittu+rikollinen,+kuten+puolueemme+pääideologi+Matti+Putkonen+on+tuomittu+seksuaalirikollinen.Puolueessamme+pitäisi+olla+johtajina+sekä+kansanedustajina+nuhteettomia+kansalaisia.

    Jotta toiveesi pääsisi toteutumaan, tarkoittaisi se sitä, että puolueen rivit harvenisivat melko radikaalisti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kuten uutisista olemme tänään kuullet niin se ei ole mikään leikin asia jos sananvapaus menetetään!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu