No sellainen joukkue pitää sulkee sarjasta joka ei halua pelata. Jokerit alko pelaa poliittista peliä ja muiden sanelemana eivät lähteneet peliin.
Jokerit ei lähtenyt minskiin
Anonyymi
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Niinpä, hra Putin ei luonnollisestikaan pelaa poliittista peliä.
Täysinputinin peli
Jokerit ei pelaa poliittista peliä, Venäläiset pelaa Jokereilla, ettekö jo ymmärrä. Hjallis pelasi itsensä ulos joukkueesta ja areenasta, pelaa nyt Vapaavuorta ulos ,Jetro Pelle lukee, Hjallis kirjoittaa. Heittäkää pellet voltti.
Ihmisten on vaikea ymmärtää Jokerien ja Kurrin jääräpäisyyttä. Joukkueen edustajien taannoiset, hyvin ymmärtämättömät lausunnot MTV Urheilulle eivät piirrä kuvaa ajattelevasta ja valveutuneesta yhteisöstä, mutta tuomiota annettaessa on huomioitava lieventävät asianhaarat.
Mutta kyse ei ole vain tyhmyydestä tai välinpitämättömyydestä.
Jokerit on KHL:n vanki eli Venäjän presidentin Vladimir Putinin käsinukke. Sen toiminta lakkaa sillä hetkellä, jos venäläinen rahoitus lakkaa.
”Omistaja” Jari Kurri on Putinin Kremlistä ohjaileman pöytäjääkiekkopelin laitahyökkääjä, joka tekee maaliin siihen verkkoon, jonne oikea omistaja käskee.
Oikea omistaja on harjavaltalaisen nikkelitehtaan pääomistaja, Putinin lähipiiriin kuuluva oligarkki Vladimir Potanin, jonka taustalla taas on Jokereihin kymmeniä miljoonia euroja pumpannut oligarkki Gennadi Timtshenko, Hartwall-areenan omistaja.
Kurri ja apupojat saavat häärätä pelaajahankintoja ja karvauspelivariaatioita sekä ylläpitää kulissia ”suomalaisesta KHL-joukkueesta”, mutta tällaisessa hetkessä, kun KHL:n todellinen luonne ja olemassaolon tarkoitus paljastuvat,
paljastuu myös Jokerien olemassaolon tarkoitus.
Ettekai te fanit todella usko että joukkue jäi pois Valko-Venäjän tapahtumien takia. Jokerit jäi pois kunnes Putin myöntää myrkyttäneensä Navalyn, heh heh heeee.
Jokerit on Suomen suomettunein jääkiakkoporukka. tavaritz Kurri on palkattu kiillotettu keulakuva joka " omistaa" pelleryhmää just niin kauan kuin Putin suo. Ikävätä kun hieno ura saa näin kämäsen päätöksen.
Tuli varmasti noottia että jos sinne menette niin pysykää siellä, takaisin ei kaivata.
Helppoa olla jälkiviisas mutta kun Jokerit ryssäliigaan lähtivät niin sen tiesi että tuo ei pääty hyvin.
Jokeri faneilta imago palautus, kenen lauluja laulatte, Venäjä, Venäjä,Venäjä.
Ehkä oikea totuus joskus paljastuu mutta Kurrin maito happani.
Joukkue kentällä kone lämpöisenä, kohta lennetään Minskiin. Yks kaks oli peli kaks yks.
KHL ilmoittaa että peli perutaan ja lopputulos 5-0. Kuka perui mitä perui, totuutta ei ole kerrottu maksavalle yleisölle imago syistä, aatelkaa itse "idiootti idoleitanne".
Kenen kaljaa juot, sen lauluja laulat. Niin yksinkertaista se on. Ainakin Venäjällä ja Helsigissä.
Faniryhmän uusi kaljalaulu ja nimi ehdotus, Itäpäättyy ryypättiin yhdessä Ry
Dmitry Baskov: "Olemme pahoillamme, että kauan odotettua KHL-kauden avaamista ei tapahtunut tänään Minskissä"
HC "Dynamo-Minsk": n pääjohtajan lausunto epäonnistuneesta ottelusta "Jokerit": n kanssa.
- Tänä aamuna keskustelimme Jokeritin toimitusjohtajan Jari Kurrin ja klubin turvallisuusasiantuntijan Vessa Vilkulan kanssa. Heidän mukaansa he olivat huolissaan valtavasta joukosta uhkia pelaajille, jos he lentävät Minskiin, jotka alkoivat tulla urheilijoiden luokse sosiaalisissa verkostoissa edellisenä iltana.
Yritimme omalta osaltaan vakuuttaa Jokerit-edustajat siitä, että Minskin ottelu on ehdottoman turvallinen. Keskustelussa kollegat eivät sanoneet, että Jokerit ei lentäisi Minskiin. Jatkoimme valmistautumista Euroopan parhaan jääkiekkoliigan uuden kauden avausotteluun Valko-Venäjällä.
Lounasaikaan saimme tietoja siitä, että Jokerit ei lentänyt Minskiin, minkä jälkeen olimme yhteydessä KHL: ään. Kuten saimme tietää, Jokerit piti joukkueen sisäisen kokouksen, jossa päätettiin olla lentämättä otteluun.
Olemme pahoillamme, että Manner-Hockey League -kauden kauan odotettua avaamista ei pidetty tänään Minskissä, koska Dynamo puolestaan takaa liigan ja kaikkien klubien turvallisuuden vierailun aikana
Jokereiden logistiikkajohtaja Vesa Vilkkula oli ehtinyt tuoda omat matkatavaransa liikelentoterminaaliin noin kello 12.20.
KHL 3.9klo 13.15
Ottelua Dynamo Minsk - Jokerit , joka pidetään 3. syyskuuta 2020, ei järjestetä. Liiga ilmoittaa syistä lisäksi.
Jääkiekkoseura "Jokerit" ei saapunut Minskiin KHL: n runkosarjaotteluun. Jokerit sai kurinpitosääntöjen 29 artiklan 15 kohdan mukaisesti teknisen tappion
Yhteiskunta täytyy pitää niin auki kuin se tässä pandemiatilanteessa on turvallista. Kuitenkin, nuo pallopelisarjat ym massatapahtumat ovat täysin turhia ja samalla holtittomia riskipesäkkeitä.
Ainoa kerta kun valkoiset ihmiset mellakoivat niin se liittyy jotenkin jalkapalloon.
Se laji tuntuu tuhoavan ihmisten aivosoluja tehokkaammin kuin alkoholi.
Tosin, ei keppitappelu kovin paljon parempaa vaikutelmaa faniensa osalta anna.