Voikko Ebaysta tilata luotettavasti seksinuken?

Anonyymi

Tietääkö kukaan kertoa onko Ebay luotettava toimittaja. Kerran menin tilaamaan Amazonista seksinuken. Piti olla realdoll ja paketissa tulikin pumpattava barbara.

Otti aika ankarasti päähän mutta onneksi hinta ei ollut kovin paha. Amazoniin en ole tämän jälkeen päässytedes kirjautumaan tehdäkdeni reklamaation. Pumapattava barbara lienee siis luettava tappioksi.

Nyt mietin realdollin tilaamista Ebaysta ja oikeastaan jo tilasinkin milelestäni edulliseen hintaan. Jäi kuitenkin mietityttämään onko Ebay luotettavampi kuin Amazon. Ebay kyllä lupaa 60 päivän palautusoikeuden mikäli saapunut tuote ei ole sitä mitä on tilannut mutta onko millaisia kokemuksia jengillä.

8

394

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos realdollin hinta on edullinen niin kyseessä ei ole realdoll vaan joku muu tuote. Nuo paremmat nuket ovat oikeasti kalliita.

      Katso mitä myynnissä oleva tuote maksaa verrattuna nettikaupassa uutena myytävään tuotteeseen.

    • Anonyymi

      Ebayssa on kyllä 60 päivän palautus ja rahojen palautustakuu.. Ja jos tuotetta mainostetaan Realdollina sn on parasta olla realdoll oli hinta mikä tahansa.

      • Anonyymi

        Sä ootki varmaan tillannut pedron jo ittelesi.Vanhat harput tykkää niin ulkomaalaisista vaikka nukeista.Eihän kukaan terve järkinen suomalainen mies sekaannu hampaattomaan harppuun.


    • Anonyymi

      Joopa joo, tilasin Ebaysta seksinuken hintaan 699.00 ja nyt tuli sähköpostiin tieto, että myyjä on perunut tilauksen. Mistähän tuo johtuu. Itse en ainakaan ole peruuttanut mitään.

      Mistähän myyjään saisi yhteyden ja osaako kukaan arvat mistä peruutus johtuu? Nukke oli tilattu Ranskasta.

    • Anonyymi

      Tilaa Aliexpressistä. Toimittavat nykyään myös euroopan varastoista. Toimittavat 1 -2 vko:ssa. TPE- nuken hinnat koosta ja kaupasta riippuen 250 -1000. 500 €:lla saa ihan hyvän. Valikoimaa riittää. Hakukenttään vaan TPE doll.

    • Anonyymi

      Kai Ebaykin on luotettava. Itse koitin tilata mutta, kun kyseistä nukkea ei varastossa ollutkaan he palauttivat rahat alta aikayksikön joten ainakin siltä osin on luotettava.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      103
      1747
    2. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      15
      1551
    3. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      140
      1474
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      98
      1430
    5. Katsotko mieluiten

      Kaivatussasi mitä?
      Ikävä
      78
      1361
    6. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      118
      1215
    7. Anne Kukkohovi ei myykkään pikkuhousujaan

      Kyseessä oli vain markkinointitempaus. Anne höynäytti hienosti kaikkia ja Onlyfans-tilinsä tilaajamäärä lähti jyrkkään n
      Maailman menoa
      274
      1121
    8. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      69
      1021
    9. Pidätkö kaivatustasi

      Minkä vuoksi erityisesti? Mikä hänessä vetoaa?
      Ikävä
      38
      992
    10. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      18
      985
    Aihe