Lasken jo tunteja - tai oikeastaan jo minuutteja siihen kun Jälkiviisaat istahtavat YLE:n studion sohvalle analysoimaan uutisviikon tapahtumia.
Huomenna tulee Jälkiviisaat!
Anonyymi
17<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Itse lähden mieluummin salille.
Joo, tulee välillä itsekkin katsottua, mutta persut ei saa katsoa YLE:n ohjelmia. :)
No ei persut saa katsoa tollaisia, on tarttuva tauti tuo punavihreä sosialismi.
"Jälkiviisaat" on ohjelma johon on otettu 3 supersuvakkia komppaamaan toistensa puheita. Eikö 1 riittäisi, tulisi halvemmaksikin ....
No eikö olisi typerää lähteä inttämään "viisasta" vastaan?
"Siellä, missä kaikki ajattelevat samalla tavalla ei paljoa ajatellakaan."
- Walter Lippmann
-aivan hyvin riittäisi, mutta tämä sukupolvi ei säästä, eikä seuraavalla ole mistä säästää. Sanna Marin jakaa rahaa, eikä siinä ole hinnallakaan mitään merkitystä. Suumaskejakin kahdelta kulassilta hankki 10 miljoonalla duunareilleen. Pieniä rahoja.
Isoja rahoja velkaakin 20.000 miljoonaa.
EU:n rahoituspaketit toinen mokoma.
Ensi vuoteva tarvitaan myös lisää rahaa, menisi varmaankin 200 0000 mijjoonaa?
Siinä tarvitaankin duunareille pitävämpiä suumaskeja lisää, että pitäävät turpansa kiinni.
Kansainväliset lait ja velvollisuudet suojaavat pakolaisia tulemaan lisää, sanoi Ohisalo. Tulevat viisaat saavat ratkaista tyhmien metsäsuomalaisten ongelmat, sanoi Niinistö.
Jälkiviisaat.....se joka vanhoja muistelee, sitä tikulla silmään.
höpöt höpöttävät omiaan, ajankulukseen, siitä tosiaan maksetaan ja hyvin, niin mikäpä siinä, senkun vaan leukojaan lonksuttelevat
lisään tuohon...irvistellessä, hampaitaan näytellen
Onhan se kehittävää kärsimystä. Turhaa höpötystä josta ei kukaan muista sanaakaan jälkeenpäin.
Bernie Sanders on sosialisti. Sellainen todettiin jokunen viikko sitten ja se on jäänyt mieleen.
1/2 miljardia / Anno Domini. Verorahoista.
Ja tätä tulee :D
-todella tehokasta!!!!!
Huonoin mahdollinen kokoonpano, Erola, Partanen ja Blåfield. Erolan tukka kasvaa aina vaan ylöspäin. Trump saa varmasti kyytiä Partaselta.
Sekoittavat urheilun ja politiikan Valko-venäjän tilanteessa.
Halveksivat autoprotestia Helsingissä. Eli kannattavat autoverojen nostoa, eli autoilijoiden kuritusta, monelle se ei ole naurun asia ei varsinkaan kuljetusalalle, niinkuin noille jälkiviisaille. Ja ilkkkuivat persuille kun Vanhanen on näpäyttänyt eduskunnan kyselytunnilla.
Kyllä oli vastenmielisiä otuksia, aina räkättävät ylpeillen tuolla ylessä, saakeli kun kunnon kahakka syttyisi, nuo juoksisi kusi sukassa piiloon. Ärsyttäviä tyyppejä, saatana!
Jos ei välitä siitä, että perjantai menee pilalle, katsoo Yleltä vasemmistolaisen jälkiviisaat ohjelman.
eikä meidän duunarit ylitöitä tee, menköön vaikkapa paskat ja kesetkin housuun