Voi Suomessakin olla oikeudettomia !!!!

Anonyymi

kuupan tulisi jo tunnistaa ne oireet, mitkä näkyvät tällä toisaalta ihan asiallisella palstalla.

Eli kuuppa on tullut tiensä päähän omassa venkoilussaan, jota se ei ole yksin tehnyt, vaan on siinä ollut muitakin mukana.!!

On kuupan " jutut " sitä tasoa, että monta muutakin venkoilijaa on siinä ollut mukana, ei muuten kaiken maailman väritettyä asiatietoa olisi niin nopeasti saanut kukaan yksityinen henkilö, niin nopeasti kehiin ?? !!!

Tässä tapauksessa on varmaan joku tiimi, joka ei usko siihen, että kyllä tavallinenkin ihminen näkee "välheen" läpi, ainakin sen muutaman kerran kuultuaan. !!

Mutta nyt kuuppa voi poistua takavasemmalle ja unohtaa ne entiset, tai etniset, riemuiset ajat, milloin se oli se palstan hallitsematonvoima, joka sai useimmat tavalliset ihmiset vastaamaan sen älyttömiin ja valheillisiin kannanottoihin ????

Nykyään EiKukaan halua KOMMENTOIDA ENÄÄ kuupan aivopieruja !!!!!!

Nyt kuuppa kerää sandaalisi ja ihokkaasi ja kaapusi ja PAKENE SINNE kaukomaiden HiekkA-Aavikoille ja kurota PETTYMYKSENITKUSI Ikuisiin tähtiin, mutta sieltä et vastausta tule saamaan, koska Tähdet ovat IKUISIA JA kuuppa vain hetken meilijohteesta tehty ja yhtä nopeasti taas unohtuva AIVOPIERU !!!!!!!! ja UNOHDA kuuppa KAIKKI SE, JOLLE OLET JOSKUS NAURANUT !!!!!!

Sillä se, mille nauroit, on tavallisten SuomalaistenIHMISTENElämää ja siihen kuuluvia Kannanottoja Omasta Yhteiskunnasta ja siihen kuuluvista ja näkyvistä ongelmatilanteista !!!!!!

Kannattaisi katsoa ensin vasemmalle ja sitten taas taakse ,,,,

0

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kuka sitä naista maalittaa

        Täällä oikeasti?
        Ikävä
        193
        1462
      2. Anteeksipyynnöstä

        Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
        Ikävä
        138
        923
      3. Oletko päässyt minusta

        Eteenpäin?
        Ikävä
        85
        892
      4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

        Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
        Ikävä
        57
        883
      5. Ei kukaan ole katsonut

        Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
        Ikävä
        53
        806
      6. Martinan tarve valehdella.

        Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
        Kotimaiset julkkisjuorut
        255
        693
      7. Tumman vihreä mercedes

        Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
        Hyrynsalmi
        10
        690
      8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

        Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
        Maailman menoa
        334
        664
      9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

        Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
        Ikävä
        58
        654
      10. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

        "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
        Maailman menoa
        74
        626
      Aihe