Voi Suomessakin olla oikeudettomia !!!!

Anonyymi

kuupan tulisi jo tunnistaa ne oireet, mitkä näkyvät tällä toisaalta ihan asiallisella palstalla.

Eli kuuppa on tullut tiensä päähän omassa venkoilussaan, jota se ei ole yksin tehnyt, vaan on siinä ollut muitakin mukana.!!

On kuupan " jutut " sitä tasoa, että monta muutakin venkoilijaa on siinä ollut mukana, ei muuten kaiken maailman väritettyä asiatietoa olisi niin nopeasti saanut kukaan yksityinen henkilö, niin nopeasti kehiin ?? !!!

Tässä tapauksessa on varmaan joku tiimi, joka ei usko siihen, että kyllä tavallinenkin ihminen näkee "välheen" läpi, ainakin sen muutaman kerran kuultuaan. !!

Mutta nyt kuuppa voi poistua takavasemmalle ja unohtaa ne entiset, tai etniset, riemuiset ajat, milloin se oli se palstan hallitsematonvoima, joka sai useimmat tavalliset ihmiset vastaamaan sen älyttömiin ja valheillisiin kannanottoihin ????

Nykyään EiKukaan halua KOMMENTOIDA ENÄÄ kuupan aivopieruja !!!!!!

Nyt kuuppa kerää sandaalisi ja ihokkaasi ja kaapusi ja PAKENE SINNE kaukomaiden HiekkA-Aavikoille ja kurota PETTYMYKSENITKUSI Ikuisiin tähtiin, mutta sieltä et vastausta tule saamaan, koska Tähdet ovat IKUISIA JA kuuppa vain hetken meilijohteesta tehty ja yhtä nopeasti taas unohtuva AIVOPIERU !!!!!!!! ja UNOHDA kuuppa KAIKKI SE, JOLLE OLET JOSKUS NAURANUT !!!!!!

Sillä se, mille nauroit, on tavallisten SuomalaistenIHMISTENElämää ja siihen kuuluvia Kannanottoja Omasta Yhteiskunnasta ja siihen kuuluvista ja näkyvistä ongelmatilanteista !!!!!!

Kannattaisi katsoa ensin vasemmalle ja sitten taas taakse ,,,,

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitä sinä näet

        kun katsot peiliin?
        Ikävä
        112
        1421
      2. Se helpottaisi oloa jos

        Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin
        Ikävä
        88
        1287
      3. Palsta kysely..

        Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott
        Sinkut
        134
        1028
      4. Missä väleissä ollaan

        Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
        Ikävä
        68
        964
      5. aivan mieletön ikävä

        paha olo 😥🫣 kaipaan sua 😔💔
        Ikävä
        39
        887
      6. Riittääkö vielä

        Pelkät kuvat? 😉
        Ikävä
        71
        863
      7. Haluatko naimisiin kaivattusi kanssa?

        Alttarille astelette
        Ikävä
        97
        857
      8. Mitä toivot

        Välienne olevan?
        Ikävä
        75
        836
      9. Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa

        Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.
        Ikävä
        53
        807
      10. Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun

        Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että
        Ikävä
        39
        764
      Aihe